Burak Akyol


05 Ekim 1986’da Macon Fransa’da doğan Burak Akyol, çocukluğunu Lyon bölgesinde geçirir. Ortaöğretim döneminde ailesi ile birlikte Türkiye’ye yerleşir ve lise eğitimini Ankara’da tamamlar. 2008 yılında ise Lefke Avrupa Üniversitesi, Sinema Televizyon bölümünden mezun olur.
Üniversiteden mezun olduğu yıl PANA Film ile sinema sektörüne kurgu asistanı olarak adım atar. Ardından birçok yapım firmasında yardımcı yönetmenlik görevlerini üstlenir. 2014 yılında ise “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde ve “Yarım Kalan” adlı sinema filmindeki 2. yönetmenlik deneyimlerinin ardından kendi yazıp yönettiği projelere geçiş yapar.
“Devlerin Gölgesinde”, “Esprit Japan”, “No Name” adlı belgesellerini yazıp yönetir.
Kısa süre sonra “Paris’te Çarşamba” isimli uzun metraj sinema filminin senaristliğini yapar. “Meteler” adlı sinema filmi ise Burak Akyol’un senarist ve yönetmen olarak görev aldığı ilk uzun metraj yapımı olur. “Meteler” sinema filminin vizyon tarihi 12 Nisan 2019’dur.
Burak Akyol, bu aksiyon filminin ardından yine kendi yazıp yönettiği kara komedi türündeki “Enif” adlı sinema filmini çeker.

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!