Rupert Wyatt


Yazar, Yönetmen ve Yapımcı Rupert Wyatt, İngiltere'nin güneyinde doğup büyüdü. 

Çok sayıda ödüllü DARK DAYS (2001) ve NETS FISHING (2014) dahil olmak üzere çok sayıda Belgesel Film ve film yapımcısının kurucu üyesidir. Sundance Film Festivali.Yönetmenin ilk başlangıcında Sundance film festivaline katılan ve sekiz uluslararası ödüle aday gösterilen Brian Cox, Damian Lewis, Dominic Cooper ve Joseph Fiennes'in başrol oynadığı ESCAPIST (2008) oldu. 

Senaryo yazarı olarak Fransa'da, 20. Yüzyıl Fox, Paramount Pictures, Warner Bros, Universal Studios ve Sony için senaryolar yazdığı Claudie Ossard (AMELIE) ve Jean-Pierre Ramsay (TOTAL ECLIPSE), yapımcı ve yapımcılar için çalıştı. Resimler Eğlence. 

Yönetmenin 2. filmi, Andy Serkis'in başrol oynadığı 20. Yüzyıl Fox'un APES PLANETİNE RİSE (2011) oldu. Film piyasaya sürüldüğünden beri, hem kritik hem de ticari olarak dünya çapında büyük bir başarı gördü, bir netice ve bir saniye daha piyasaya sürülecek. 

2013 yılında, 4. Sezonunda üretime başlayacak olan AMC'nin TURN'in Pilot bölümünü yönetti. 2014 yılında yönetmen olarak yönettiği 3. filmi Paramount Pictures'ın THE GAMBLER filminin ve Mark Wahlberg, Brie Larson, John Goodman ve Jessica Lange'ın başrol oynadığı filmin çıkışını gördü. 

2016 yılı itibariyle eşi Erica Beeney ile birlikte Los Angeles ile New York arasında yaşıyor;bir film yapımcısı ve üç çocuğu. 

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!