Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Erdem Sökmen & Nağme Yarkın & Hasan Meten Konseri

    Erdem Sökmen & Nağme Yarkın & Hasan Meten Konseri

    • Enstrumental

    Erdem Sökmen & Nağme Yarkın & Hasan Meten Konseri

    Yaş Sınırı: 6+

    Gitar Duo & İstanbul Kemençesi & Vokal

    Erdem Sökmen, Nağme Yarkın ve Hasan Meten, Rönesans'tan günümüze özenle seçilmiş bir repertuvarı yorumlarken, gitar ve İstanbul kemençesinin eşsiz uyumunu deneyimliyoruz. Gelenek, üslup ve stil bakımından birbirlerinden çok farklı iki enstrüman gibi algılansa da, gitar ve İstanbul kemençesi, bu projede olağan üstü bir uyumla müzikseverler ile buluşuyor. Ayrıca İstanbul kemençesi için alışılmışın dışındaki repertuvarlarıyla, enstrümantal müzik dünyası için önemli bir adım ve tabuların yıkılacağı yenilik dolu bir müzik sizleri bekliyor. Erdem Sökmen ve Hasan Meten, 2019 yılında duo olarak 1 isimli albümlerini yayımladı. Ardından Erdem Sökmen ve Nağme Yarkın 2023 yılında Duende adlı albümlerini yayınladı. Seslendirdikleri eserlerin uluslararası bestecilerden aldığı övgüler doğrultusunda repertuvarlarını kayıt altına alan üçlü, 2022 yılından itibaren birlikte sahne almaya başladılar.

    REPERTUVAR

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.1 Vaghe Belleze Et Bionde Traccie D’oro Vedi Che Per Ti Moro – Anonymous

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.2 Bianco Fiore - Cesare Negri

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.3 Danza – Anonymous

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.4 Gagliarda - Anonymous

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.5 Se io M’accorgo – Anonymous

    - Six Lute Pieces of the Renaissance No.6 Saltarello - Vincenzo Galileo

    - Pequeño Vals Vienés / Tema - José María Gallardo del Rey

    - Pequeño Vals Vienés / Sevillanas Del Porvenir - José María Gallardo del Rey

    - Pequeño Vals Vienés / Hemiolias - José María Gallardo del Rey

    - Lo Que Lleva El Viento - Serkan Yılmaz

    - Duende - Ralph Towner

    - Andante (Ka Suite) – Jean-Christophe Maillard

    - Valseana (Aquarelle) - Sérgio Assad

    - Sicilienne Op.78 - Gabriel Fauré

    - Bebé - Hermeto Pascoal

    - Jongo - Paulo Bellinati

    - Oblivion - Astor Piazzolla

    - Cancion y Danza - Ruiz Pipo

    - Pavane Op. 50 - Gabriel Fauré

    - Cinema Paradiso - Ennio Morricone

    Erdem Sökmen

    İlk gitar eğitimine Raffi Arslanyan ile başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde kompozisyon ve gitar öğrenimi gördü. Cengiz Tanç, Cemal Reşit Rey, İlhan Usmanbaş ve Carlo Domeniconi ile çalıştı. 1982 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi armoni-kontrpuan, 1984’te de gitar bölümlerinden mezun oldu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda klasik gitar bölümünü başlattı. Aynı kurumda Sanatta Yeterlik unvanını aldı ve 1987-2022 yılları arası eğitim vermeye devam etti. Eğitimciliğinin yanı sıra caz müziğiyle de ilgilenerek, Passiflora, Erdem Sökmen Quartet ve üç gitar ve bandoneondan oluşan İstanbul Guitar Ensemble adlı gruplarıyla çeşitli konserler verdi. 2013 yılında Hasan Meten ile gitar duo olarak konserler vermeye başladılar ve 2019 yılında “1” isimli albümlerini yayınladır. Sökmen halen, Sabri Tuluğ Tırpan, Volkan Öktem ve Eylem Pelit ile beraber kurdukları Terra Megica grubuyla, Hasan Meten ile beraber gitar duo ile, ve Nağme Yarkın ile gitar & İstanbul kemençesi duo olarak konserlerini, albüm çalışmalarını ve üretimlerini sürdürmektedir. Türk popüler müziğine de önemli katkılar sağlamış olan Erdem Sökmen, solo albüm çalışmalarına da devam etmektedir.

    Nağme Yarkın

    Müziğe 3 yaşında piyano eğitimi alarak başlayan Nağme Yarkın, müzisyen bir ailede dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü'nden Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik dereceleriyle mezun oldu. Kardeşi piyanist Baturay Yarkın ile birlikte kurdukları Yarkın Duo ve Quartet ile, Avrupa'dan Amerika’ya birçok festivalde konserler ve Berklee College of Music dahil workshop’lar verdiler. 2017 yılından beri Yo-Yo Ma tarafından kurulan Silkroad GMW bünyesinde konserler veren ikili, kendi konserlerinde ve albümlerinde beste ve aranjmanlarını çalarak, caz & Türk müziği füzyon alanında yeni çalışmalara ve İstanbul kemençesini dünyaya tanıtmaya devam etmekteler. Yarkın ayrıca, 2013 ve 2014 yıllarında dünya turnesi kapsamında Andre Rieu ile konserler verdi. 2022 yılında, dünyada bir ilk olarak, kendi bestelerinden oluşan çok sesli İstanbul kemençesi albümü “Künh”ü yayınladı. 2022-2023 sezonunda, bir yıl süreyle davetli eğitmen olarak Kanada’da bulunan Alberta Üniversitesi’nde çalışmalarına devam eden Yarkın, 2012 yılından itibaren çalıştığı İ.Ü. Devlet Konservatuarı'nda halen Doç. Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

    Hasan Meten

    1983 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına 13 yaşında klasik gitar eğitimiyle başladı. 2000-2004 yılları arasında Ozan Akyatan'la klasik gitar çalışmalarını sürdüren Hasan Meten, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları bölümüne girdi. Bu bölümü Bülent Ergüden ve Muzaffer Çorlu ile solo ve oda müziği çalışmaları yaparak 2011 yılında tamamladı. Çeşitli üniversite şenlikleri, sergi açılışları, 2004 YTÜ Gitar Günleri, 2005 Bilkent Türkiye Gitar Buluşması, 2007 ve 2009 YTÜ Gitar Günleri ve 2009 Mimari Tasarım Eğitimi "Bütünleşme" etkinliklerinde sahne aldı. 2010 yılında 18. Koblenz Uluslararası Gitar Festivali'nde aktif katılımcı oldu ve Lorenzo Micheli, Lucio Matarazzo ve Michael Lewin ile çalışma fırsatı buldu. 2011 ve 2012 Bilkent Türkiye Gitar Buluşmasında sahne aldı. 2013 yılında M.S.G.S.Ü. Piyano, Arp ve Gitar Bölümü, Klasik Gitar Anasanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2012 yılında Bilkent Konser Salonu’nda canlı kaydedilen ‘Gitarla Buluşma - Türk Bestecileri ve icracıları’ albümünde Koray Sazlı eserlerini icra etmiştir. Farklı müzik dallarından, çeşitli sanatçıların albüm ve sahne çalışmalarında yer alan Hasan Meten, son yıllarda Güney Amerika ve Caz müziğine yoğunlaşmıştır.

    - Etkinlik iptal edilmediği veya ertelenmediği müddetçe bilet iade, iptal ve değişikliği yapılamaz.

    - Etkinlik girişinde bilet kontrolü yapılacaktır, biletinizi telefonunuzdan göstererek qr kodunu okutmanız gerekmektedir.

    - Belirtilen saat etkinlik başlangıç saatidir. Kapı açılış saati 19:00’dur.

    - Geç gelen izleyiciler tiyatro gösterilerinde ara varsa arada; konser, dans, performans gibi gösterilerde uygun olan ilk alkışta alınır. Aksi durumlarda içeri alınamaz.

    - Etkinlikte 6 yaş sınırı vardır.

    - Kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.

    - Telefonların kapalı/sessiz konumda tutulması gerekmektedir.