Discover thousands of events and venues...
Popular Searches
Biletinial Suggests
   Biletinial Suggests
    Discover Your City #Special Events For City
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    Zorba (Ankara DOB) - 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

    Zorba (Ankara DOB) - 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

    • Bale

    15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali

    M. THEODORAKIS

    ZORBA

    Devlet Opera ve Balesi’nin yerleşik sahnelerinde her temsili kapalı gişe sahnelenen Zorba balesi 15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali’nde iki temsil ile sanatseverlerin karşısında olacak.

    Eserde küçük bir Yunan kasabasına John isimli Amerikalının gelmesiyle başlayan gelişmeler konu ediliyor. John, etkilendiği ve parçası olmak istediği bu farklı kültüre ait güzel dul Marina’ya âşık olur. John ve Marina, köylülerin tüm karşı çıkış ve tehditlerine rağmen, güçlü ve özgür bir adam olan Zorba’nın onlara sahip çıkmasıyla hüzünlü bir ilişkiye yelken açarlar...

    AKM’de sahnelenecek iki temsilin ilkinde ünlü dansçı Joshua Legge’nin başrolde olacağı eserin koreografisi ünlü Amerikalı koreograf Lorca Massine imzası taşıyor.

    ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ        

    Beste: Mikis Theodorakis

    Koreografi: Lorca Massine

    Konuk Sanatçı: Joshua Legge

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilet Bilgileri

    Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.

    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Atatürk Kültür Merkezi tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur. Çocuk Sanat Merkezi atölyeleri için yaş grubu ayrıca belirtilmektedir.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez. Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.

    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün, tütün ürünleri ve elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.