Change your city to find closest events

Select Country

Change your city and continue to fun

Discover thousands of events and venues...
Popular Searches
Biletinial Suggests
   Biletinial Suggests
    Discover Your City #Special Events For City
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français

    Aras Bulut İynemli


     

    Aras Bulut İynemli Kimdir?

    Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990'da İstanbul'da dünyaya geldi. Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunu olan İynemli, eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünde devam etti. Ailesinde tiyatrocu bir abisi ve ses sanatçısı bir ablası bulunan İynemli, genç yaşta oyunculuk tutkusunu keşfetti.

     

    Kariyer Hayatı

    İynemli'nin oyunculuk serüveni, bir reklam filminde İtalyan futbolcuyu canlandırırken yönetmen Zeynep Günay'ın dikkatini çekmesiyle başladı. Ardından, "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinin deneme çekimlerine çağrılarak kariyerine adım attı. "Mete Akarsu" karakterini canlandırdığı bu dizideki başarılı performansıyla tanındı.

     

    2013 yılında "Mahmut ile Meryem" filminde başrol oynayarak sinema dünyasına adım atan İynemli, aynı yıl Çağan Irmak'ın keşfi olarak "Tamam mıyız?" filmindeki "İhsan" karakteriyle dikkat çekti. 2013-2014 yıllarında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Şehzade Bayezid olarak izleyici karşısına çıktı.

     

    2015 yılında TV8'de yayımlanan "Maral: En Güzel Hikayem" dizisinde başrol oynayarak televizyon kariyerine bir yıldız daha ekledi. Ardından 2016-2017 yıllarında "İçerde" dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolü paylaştı.

     

    2017-2021 yıllarında ise Show TV'de yayımlanan "Çukur" dizisinde Yamaç Koçovalı karakterini canlandırdı ve bu rolüyle büyük bir beğeni topladı. 2019 yapımı "7. Koğuştaki Mucize" adlı sinema filmindeki "Memo" karakteri ile de başarılı bir performans sergiledi.

     

    Disney+ için çekilen ve 2023 yılında vizyona giren "Atatürk" filmi ile başrol oyunculuğuna devam eden İynemli, kariyerine birçok ödül sığdırmış, sinema ve televizyon dünyasında adını kalıcı bir şekilde yazdırmıştır.

     

    Sinema Filmleri

    2013 - Mahmut ile Meryem (Mahmut) - Başrol oyuncusu

    2013 - Tamam mıyız? (İhsan)

    2017 - Martıların Efendisi (Ateş) - Konuk oyuncu

    2019 - 7. Koğuştaki Mucize (Memo) - Başrol oyuncusu

    2023 - Atatürk (Mustafa Kemal Atatürk) - Başrol oyuncusu

     

    Televizyon Dizileri

    2009 - Arka Sokaklar (Şeref) - Konuk oyuncu

    2010-2013 - Öyle Bir Geçer Zaman ki (Mete Akarsu) - Yardımcı oyuncu

    2013-2014 - Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Bayezid)

    2015 - Maral: En Güzel Hikayem (Sarp Altan) - Başrol oyuncusu

    2016-2017 - İçerde (Umut Yılmaz/Mert Karadağ)

    2017-2021 - Çukur (Yamaç Koçovalı)

     

    Reklam

    İynemli, kariyeri boyunca birçok marka için reklam filmlerinde yer aldı. Bazı markalar arasında Coca-Cola, Turkcell, Doğuş Çay, Defacto ve Fiat yer almaktadır.

     

    Ödüller ve Adaylıklar

    Aras Bulut İynemli'nin başarıları, birçok ödülle taçlanmıştır. 2011 yılında kazandığı Antalya Televizyon Ödülleri ve televizyondizisi.com Ödülleri, başarılı oyunculuğunun ilk sinyalleridir. Ayrıca, 2020 yılında "7. Koğuştaki Mucize" ile kazandığı Ayaklı Gazete Ödülleri ve Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri, sinema alanındaki yeteneğini de göstermiştir.