Zbuloni mijëra ngjarje dhe vende...
Kërkimet Popullore
Biletinial Sugjeron
   Biletinial Sugjeron
    Zbuloni qytetin tuaj #Ngjarje speciale për qytetin
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Başkent Oda Orkestrası 60. Yıl Konserleri

    Başkent Oda Orkestrası 60. Yıl Konserleri

    • Konser

    Başkent Oda Orkestrası 60. Yıl Konserleri

    • 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

    1964 yılının Şubat ayında kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği gerek uluslararası, gerekse de ulusal konserler ve çalışmalarla ses getiren, dünyada örnekleri çok az sayıda olan ve Türkiye’nin, kurulduğu günden itibaren sanat yaşamını gönüllülük esasıyla sürdüren, en uzun soluklu ve örnek orkestrası olan Başkent Oda Orkestrası, kuruluşunun 60. yılı kapsamında gerçekleştirdiği konserlerin ikincisi ile, 23 Mart Cumartesi akşamı, CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da Ankara’lı müzik severler ile buluşuyor.

    Konuk Orkestra Şefi, Prof. Dr. Ozan TUNCA’nın yöneteceği konserde Başkent Oda Orkestrası, ilk olarak J. S. BACH’ın 3 numaralı orkestra süitinin Air bölümünü seslendirecek. Ardından ilk olarak, yurt içi ve yurt dışında, verdiği konserler ile büyük beğeni toplayan soprano Başak TATAR’ın seslendireceği G. B. PERGOLESI’nin Stabat Mater başlıklı eserinin Vidit Suum Dulcem Natum aryasına eşlik edecek. Bu eserin ardından genç yaşına karşın çok sayıda uluslararası yarışmadan ödülleri bulunan viyola sanatçısı Arcan İSENKUL’un seslendireceği, N. PAGANINI’nin Sonata Per La Grand Viola başlıklı esere eşlik edecek. Başkent Oda Orkestrası daha sonra, yeniden soprano Başak TATAR’ın, 28 farklı ülkede gerçekleştirdiği konserlerde adından övgüyle bahsettiren, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası trompet grup şefi Cem SEVGİ ile beraber seslendirecekleri G. F. HANDEL’in Samson operasından Let The Bright Seraphim ve Amadigi Di Gaula operasından Destero Dall'empia Dite aryalarına eşlik edecek. Başkent Oda Orkestrası son olarak F. MENDELSSOHN-BARTHOLDY’nin 13 yaşında yaylı çalgılar orkestrası için bestelediği, 10 numaralı Oda Senfonisi’ni Ankara seyircisinin beğenisine sunacak.

    Şef

    Ozan Evrim TUNCA

    Solistler

    Arcan İSENKUL (Viyola)

    Başak TATAR (Soprano)

    Cem SEVGİ (Trompet)

    PROGRAM

    -J. S. BACH

    “Air” (Düz. Artun HOİNİC)

    -G. B. PERGOLESI

    “Stabat Mater - Vidit Suum Dulcem Natum”

    -N. PAGANINI

    Sonata Per La Grand Viola

    -G. F. HANDEL

                   “Samson – Let The Bright Seraphim”

    -G. F. HANDEL

                   “Amadigi – Testero Dall Empia Dite”

    -F. MENDELSSOHN-BARTHOLDY

                   “Yaylı Çalgılar Orkestrası için Senfoni” No:10

     

    1.Kategori: A-F
    2.Kategori: G-P
    3.Kategori: R-Z

    • 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    • CSO Ada Ankara konser/etkinlik saat, tarih, salon ve programlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.