Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aile Dizimi Atölyesi

    • Atölye

    Aile Dizimi Atölyesi

    •Yaşamınızda başınıza gelen olayların yada sıkça tekrarlanan sorunların kaynağının siz olmayabileceğinizi hiç düşündünüz mü?
    •Yada ailenizde köklerinizde yaşanan travma ve blokajların yaşamınıza gölgesinin düşeceğini hiç düşündünüz mü?
    •Hayattan hak ettiğinizi alamadığınızı düşündüğünüz zamanlarda çalışarak elinizden geleni yaptığınız halde neden sonuç alamadığınızla ilgili bir bulguya ulaştınız mı ? Ya bunalrın atalardan getirdiğiniz yüklerle ilgili olduğunu bilseydiniz ne yapardınız ?

    Bu ve bunun gibi pekçok sorunun karşılığı olan soru ve sorunların temelinde atalarınızdan getirdiğiniz kök inançlar ve blokajlar yer alıyor olabilir . Aile Dizimi yada Sistem Dizimi denilen psikodrama yöntemi ile bu olaylara başka bir alanda bakarak farkındalığa getirmeye zeminindeki karmik yükleri arındırmaya hazır mısınız?
    Aile Dizimi”, Aile Dizilimi yada “Sistem Dizimi” olarak tanımlanan çalışma yöntemi her türlü sistemi oluşturan öğelerin temsil edilerek sistemin çözümlenmesinin yapılabildiği bir çözümleme sistemidir. Şirketlerin, sistemlerin hepsinde bir dizilim olsada bireysel çalışmalar daha fazla yapıldığı için Aile dizimi ismi daha yaygındır. Her bireyin ailesi tarafından kendisine taşınan genetic, kalıtsal ve metabolik hafızası gibi birde psişik hafızası vardır. Her bireyin bir aileye ait olması ve bireysel olarak başına gelen pek çok olay, blokaj, travma ve hastalıklarda kullanılabilmesi nedeniyle hayatın pek çok alanında bizlere ışık tutar. Aile Dizimi Alman eğitmen Bert Hellinger tarafından yaratılmış ve geliştirilmiş bir yöntemdir. İnsan psikolojisine fenomenolojik alan ve kollektif bilinç dinamikleri ile yaklaşılan bu sistemde geçmişte yaşanmış olgular, aile yükleri ve tüm blokajlar önem kazanmaktadır.
    Her sistem gibi ailede dengede olması gereken bir sistemdir. Eğer aileden gelen miras olarak taşıdığımız yükler de sistemin dengesini bozacak yerler varsa birey üzerinde travma, blokaj olarak bu dengeyi bozan yerler dengeye getirilmeye çalışılır.Bireysel olarak yaşanan pek çok zorlanma ve problemin kökenleri aile sistemindeki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle aile sistemi üzerinde bir bütün olarak çalışmak elzemdir. İçinde herhangi türden bir ilişki barındıran nerdeyse her durumda bu teknikle ilerlemek mümkündür.
    Tekniğin uygulanması için normal koşullarda aile üyelerini temsil eden kişilere gereksinim duyulmaktadır. Bu nedenle ortalama 5-12 kişilik bir grup insan ile grup çalışması yapmak yada çalışmayı insanları temsilen nesnelerle bireysel düzeyde yapmak da mümkün olmaktadır. Bireysel seanslar ile de sistemde dengeye gelmesi gereken yerler görülerek bu noktalar için çözümler oluşmaktadır.
    Aile Dizimi çalışması ile her türden sistemde çalışma yapılabilir. Her sistem ortak bir enerji alanına sahip bileşenlerden oluşmaktadır. Aile, şirketler, gruplar da bu çözümleme çalışmasında yer alabilir.
    Özellikle aile diziminin şirketlere uyarlanması ile veliaht seçimi, veliaht koçluğu, CEO yada CFO belirlenmesi, şirketin büyümesine engel olan süreçlerin netleşmesi, şirketin bolluk içinde sürdürülecek bir bilançoya ulaşması için çözümler oluşabilmektedir. Ayrıca şirket dizimi çalışması ile şirketin yatırım alanlarının arttırılması yada değiştirilmesi için seçim yapılması mümkün olabilmektedir.

    İÇERİK:
    •Aile Dizimi grup yada bireysel olarak çalışılabilmektedir.
    •Ailenin yada şirketin varlığında tezahür eden önceki belirleyici olaylar (göç, kürtaj,batık,yangın,düşük, hastalık,kıtlık,intihar,cinayet,kaza,iflas,yeni atılım,yeni ortak,eski ortağın ayrılışı,anlık ve plansız yönetsel değişimler .. vs ) sorununa çözüm bulmak isteyen kişi yada firma sahibi /ortağı tarafından moderatöre aktarılır,
    •Kişinin sıkça başına gelen olaylar neden tekrarlandığı bilinmeyen olgular varsa bunlarla ilgili detay aktarılır.
    •Eğer grup çalışması istendi ise grupta temsilciler belirlenir yada bireysel çalışma istendi ise temsil edecek objeler yerleştirilir
    •Çözümleme için kollektif bilinç kapsamında fenemonolojik alanda akış başlatılarak çözüm sağlanır.


    SÜRE:
    •Aile dizimi çalışması bir birey için 90 dk ile 150 dk arasında devam etmektedir. Bireysel yada grup çalışması yüzyüze yada online yapılabilmektedir.
    •Şirket dizimi çalışması 150 dk ila 280 dk arasında devam etmektedir. Yüzyüze yapılması gerekmektedir.
    •Grup çalışmasında dizim açtırmak isteyen kişiler 600 tl, temsilci olmak isteyenler 300 tl ödeme yapmak durumundadır.


    KİMLER KATILABİLİR?
    •18 yaşından büyük olan ve atalardan getirdiği yükler ve blokajlar nedeniyle hayatında sıksık rastlanan ve tekrarlanan sorunlar yaşayan, karşılaştığı sorunların nedenlerini netleştiremeyen bireyler,
    •Nedensiz korkular veya sıkıntılar yaşayan bireyler
    •Yeme bozukluğu olan bireyler,
    •Kaybetme endişesi yaşayan bireyler
    •Aidiyet hissetmeyen bireyler
    •Farklı bağımlılıklar yaşayan bireyler
    •Aileler boyu taşınan hastalıklara sahip bireyler
    •Miras sorunları yaşayan bireyler
    •Şirketini büyütmek geliştirmek kara geçirmek isteyen şirket sahibi yada ortakları
    •Şirketlerinde ani kayıplar iflaslar yada hukuki sorunlar yaşayan şirket sahipleri yada ortakları

    AİLE DİZİMİ ATÖLYESİ KATILIMCI SAYISI: Grup çalışması en az 5 en fazla 12 kişi
    Bireysel Çalışma 1 kişi

    ŞİRKET DİZİMİ ATÖLYESİ KATILIMCI SAYISI: Tek şirket ve o şirkete ait en fazla 10 kişi
    Grup için yeterli sayı oluşmazsa Evaran Akademi eğitimi iptal etme hakkını saklı tutar.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü