Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Anlat Bakalım (Konuşma , Öykü Anlatma Atölyesi)

    60 dakika
    • Atölye

    Anlat Bakalım (Konuşma , Öykü Anlatma Atölyesi)

    Etkinlik Yaş Sınırı : 5 -6 Yaş

    NOT : Etkinlik Zoom Meetings Platformundan yapılacaktır.

    Bizim de anlatacak öykülerimiz var. Bunu hep birlikte biçimlendirebilir, seslendirebiliriz. Bu atölyede 5-6 yaş öğrencileri ile birlikte çeşitli oyunlarla öyküler oluşturulacaktır. Öyküler sizlere pdf olarak gönderilecektir. Bu öyküleri onlara tekrar okursanız resimlemelerini yapabilirler.

    UZM. BAŞAK FINDIKÇIOĞLUYARATICI DRAMA  / DOĞAÇLAMA LİDERİ

    Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Yaratıcı Drama Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2008’den beri Oyun Hamuru Doğaçlama Tiyatro grubunda oyunculuk ve eğitmenlik yapmaktadır.
    2019 yılında çalıştığı okulda yaptığı faaliyetler nedeniyle Milli Eğitim Başarı Belgesi almaya hak kazanmıştır. Sınıf öğretmenliği görevine devam ederken ayrıca Ege Üniversitesi Eğitimi Fakültesi, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda dersler vermektedir. Yaratıcı Drama ve Genç Drama çalışmalarına Tiyatrohane’de devam etmektedir.
    Tiyatrohane bünyesinde yer alan Doğaçlama Tiyatro grubu Doğaçhane 'nin moderatörlüğünü yapmaktadır. Türkiye’deki çok az sayıdaki kadın moderatörlerden biridir.
    2011 ve 2012 yıllarında Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’na öğrencileri ile katılmış her ikisinde de Jüri Özel ödülü kazanmıştır. Pek çok ulusal ve uluslararası  konferans, seminer ve festivalde bildiriler sunmuş, atölye çalışmaları yürütmüş ve kreatör kadrosunda bulunmuştur. TÜBİTAK, AB vb. destekli  projelerde eğitmenlik yapmıştır.
    2012-2013 yılları arasında İzmir Akkademi Tiyatro’da Yaratıcı Drama dersleri vermiştir.
    2015 yılının Kasım ayında ise Zik Zak  Grup'da düzenlenen "Yaratıcı Yazma Etkinlikleri" eğitimini bitirmiştir.
    2016 yılının Haziran ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi kapsamında gerçekleşen dört modüllük "Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği" eğitimini tamamlamıştır.
    2016 yılının Ağustos ayında ise Tiyatro Medresesi'nde düzenlenen "Hareket Temelli Yaratıcı Oyunculuk" eğitimini bitirmiştir.
    2017 yılının Temmuz ayında ise Tiyatro Medresesi'nde düzenlenen "Judith Liberman ile Masal Anlatıcılığı" eğitimini bitirmiştir.
    2017 yılının Ağustos ayında ise Toprak Sahne'nin düzenlediği  Sevda Çevik'in yürüttüğü "Doğaçlamalarda Masal" eğitimini almıştır.
    2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Zikzak Grup’ta “Çocuk Edebiyatı” atölyesine katılmış, Nevzat Süer Sezgin’den ders almıştır.
    2019’da Tiyatro Medresesi’nde Erkan Uyanıksoy ve Elif Temuçin'den “Stanislavski'den Lecog'a Oyunsu Aksiyon” eğitimini almıştır.
    İzmir Eğitim Kooperatifi’nin desteklediği Öğretmen Kulübü’nde doğaçlama, müze eğitimi konularında konuşmalar yapmıştır.
    2019 yılında Adrasan'da “Yoga ve Drama Tatili” adı ile yetişkinlere yaz kampı düzenlemiştir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü