-

Burcu Saraçoğlu ile Yoga

  • Eğitim

YOGA NEDİR?
5000 yıl öncesine dayanan kadim bir bilgidir.

Yoga bir yolculuktur. Her An’ı olduğu haliyle tam olarak yaşama sanatıdır. İyi ya da kötü diye ayırt etmeden tüm hislerini hissedebilmeyi sağlar. Bu da kişiye tamlık ve bütünlük hissi verir.

Önce en dış parçamız olan bedenle başlar işe. Bedeni hissetmeyi, bedendeki hisleri farketmeyi sağlar. Sonra zihnini farkedersin. Bedeninle nasıl uyumlu çalıştığını ve hislerini takip ederek zihnin doğasını ve içerde konuşanın, sürekli fikirler üretenin kim olduğunu anlarsın. Ve nefesin girer devreye. Nefes, hayattır ve nasıl nefes alıyorsan öyle yaşıyorsundur. Geniş ve derin nefesleri deneyimlemeye başlarsın. Nefes, gövdendeki kasları çalıştıran ilk hareketi başlatır. Nefesini hissetmeye ve bazı zamanlar onunla kalmaya başlarsın. Tüm bunların ötesinde, bunların hepsini gözlemleyen, gören bir parça farkedersin. Bu, RUH’tur. O andan sonra yeni bir yolculuk başlar; ruhsal bir yolculuk. Kim olduğunu bulmaya ve kendini tanımaya çıkılan bir yoldur bu. Kendini tanımaya başladıkça, hayatın kendiliğinden değişir. Hayatın akışı ile bir dans başlar.

Söze ‘ Bence…’ diye başlamıştım. Benim için yoganın ne olduğunu anlatabilirim çünkü yoga kişisel bir deneyimdir. Şimdi sen istersen yogayı bedenini esnetip güçlendireceğin bir spor olarak,  stresli hayatında gevşemeni sağlayıp iyi hissettiren bir zaman olarak ya da halihazırda başladığın içsel yolculuğunu derinleştirecek çalışmalar olarak algıla ama gel ve deneyimle. Bunu deneyimleyip nasıl hissettiğini farketmen için ilk dersin ücretsiz. Ne zaman istersen gel…

Burcu Saraçoğlu

Bilgi:
*Bilet Fiyatı 4 seans için geçerlidir.
* 4 Nisan' da başlayacak olan etkinliğin saatleri aynı olup, 11,18,25 (Perşembe) olarak devam edecektir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü