Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Deneyimsel Çatışma Yönetimi Eğitimi-#sokağaçıkmayahazırol

    • Eğitim

    Deneyimsel Çatışma Yönetimi Eğitimi-#sokağaçıkmayahazırol

    Daha önce deneyimlemediğiniz bir yöntemle çatışma ile çözümü bu eğitimde buluşturuyoruz.
    İstanbul'da iki ayrı kıtada geçen bir eğitim!
    • Çatışmayı anlamayı
    • Çözüm stratejilerini kullanmayı
    • Çözüm odaklı iletişim kurmayı
    • Prensipli müzakere tekniklerini sadece anlatmıyoruz, deneyimlemenizi istiyoruz.
    Bu yüzden sokaklara iniyoruz.
    Katılımcılar eğitim sürecinde paylaşılan bilgileri gerçek hayatın içinde belirlenmiş noktalarda çeşitli görevleri tamamlayarak deneyimliyor.
    Her grup belirtilen konumlara giderek çatışma çözümünü bire bir yaşıyor. Her görev ardından iletişim halinde olduğumuz katılımcılarımız yeni çözümler için yeni kişiler ile buluşup en sonunda birlikte değerlendirme yapacağımız noktaya ulaşıyor.
    Günün öğrenimlerini birbirimizin sunumlarını izleyerek tamamlıyor, böylelikle hem öğrenmeyi hem deneyimlemeyi hem de eğlenmeyi hedefliyoruz!
    Kazanımlarımız
    • Çatışmayı Anlamak
    o Nedir?
    o Ne değildir?
    o Çatışmanın 5N1K'sı
    • Çatışma Çözümü Stratejileri
    o Kişilik profilleri
    o Doğru strateji belirleme
    • Prensipli Müzakere
    o Müzakerenin temelleri
    o Anahtar kavramlar
    • Çözüm Odaklı İletişim
    o İletişim türleri
    o Etkin ve Empatik dinleme

    Şehrin sokaklarında çözüm odaklı müzakereciler dolaşıyor!

    Hakkımızda
    Eğitim Kadromuz
    Bu eğitim Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü yüksek lisans derecesine sahip eğitmenler Oğuz Gencer ve Tunç Karaçay tarafından hazırlanmakta ve gerçekleştirilmektedir.
    Ayrıca, saha uygulamaları için tiyatro, yaratıcı drama ve eğitim alanlarında uzmanlıkları bulunan bir kadro da eğitim akışında yer almaktadır.
    Program
    Eğitimimiz sizlere eğitim öncesinde duyurulacak bir noktada yaklaşık 2 saat sürecek bir sınıf içi eğitimle başlamaktadır.
    Daha sonra takımlara ayrılan katılımcılarımız gün boyu kendilerine iletilecek konumlarda görevleri tamamlamaktadır.
    Günün sonuna doğru yine daha önce belirlenmiş bir noktada buluşup öğrenim sunumlarıyla deneyim tamamlanmaktadır.

    Eğitmenler
    Oğuz Gencer
    İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden 2009 yılında mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Çatışma Analizi ve Çözümü bölümünü 2011 yılında bitirdikten sonra kurumsal hayata başladı.
    Aras Kargo’da yönetici adayı olarak başladığı kariyerinde insan kaynaklarının birçok alanını tecrübe etti. İşe alım, performans yönetimi, kariyer planlama ve organizasyonel gelişim süreçlerinde yer aldıktan sonra Aras Akademi’ye geçerek akademi serüvenine başlamış oldu.
    Aras Akademi’de şube yöneticilerinin liderlik eğitiminin tasarlanması ve verilmesinde, mavi yakanın tüm iletişim, satış ve kurumsal imaj eğitimlerinde yer aldı. Ayrıca, İlk Adım Okulları ismiyle büyük şehirlerde oluşturulan simülasyon şubelerinden İzmir biriminin yöneticiliğini yaptı.
    Yolu daha sonra Allianz Sigorta ile İzmir Kampüs projesinde kesişti. Allianz Sigorta’nın İzmir’de başlattığı projenin başından itibaren yer alıp İzmir’deki eğitim-gelişim süreçlerini ve operasyonunu ekip arkadaşlarıyla birlikte yürüttü. Ayrıca, Çatışma Yönetimi, Kurumsal Hayatta İmaj, İletişim Teknikleri gibi eğitimleri verdi. Allianz Sigorta’ eğitmenlik, program tasarımı gibi görevlerin yanı sıra yönetici olarak da sorumlulukları oldu.
    Bu akademilerde ATD, TEGEP, Stevie gibi platformlardan alınan ödüllerin başvuru süreçlerinde yer aldı. Eğitimlerinde deneyimlere ve oyunlaştırmaya verdiği önem doğrultusunda ilk Deneyimsel Çatışma Yönetimi eğitiminin tasarımında yer aldı ve gerçekleştirdi. Yine bu doğrultuda Allianz Türkiye Akademi’de ona yakın kutu ve dijital oyun tasarımında yer aldı.
    Kişisel gelişimin her daim devam ettiği inancıyla 2017-2020 yılları arasında ICF koçluk eğitimlerini tamamladı. Şu anda hem bir İK profesyoneli olarak çalışmaya devam ederken, diğer yandan da Yeditepe Üniversitesi’nde Psikoloji lisans programına devam ediyor.

    Tunç Karaçay
    Tunç Karaçay Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi ile yine aynı üniversitede Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerini okuyarak lisan eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılında başladığı Sabancı Üniversite’sinde Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Master Programı’nı 2012 yıllıda tamamlayarak çatışma çözümü konusunda uzmanlık kazanmıştır.
    Karaçay, 2010 yılından bu yana farklı sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve Özel sektör kurumlarında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Bugüne kadar çalıştığı ve danışmanlık sağladığı kurumlar arasında Habitat Derneği, UNDP, UNICEF, UNHCR, SPARK, CONCERN, İKGV, GIZ, Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Coventry Üniversitesi gibi kurumların yanı sıra, Garantis Bankası, Vestas, Allianz Sigorta, Danone, Enerjisa gibi firmalar da yer almaktadır. Uluslararası projelerde sosyal uyum, çatışma çözümü ve çözüm odaklı iletişim üzerine yaygın eğitim metodu ile eğitimler veren Karaçay aynı zamanda Çağdaş Drama Derneği ve Millî Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Yaratıcı Drama uzman eğitmenidir. Uzun yıllar çeşitli tiyatro topluluklarında çalıştırıcılık yapmış Tunç Karaçay forum tiyatro, imge tiyatrosu, yaratıcı drama gibi interaktif yöntemler ile katılımcı eğitim modülleri geliştirmiş ve farklı hedef gruplar ile uygulamaktadır.

    Etkinlik Tarihi: 11-12.Haziran.2022 (İki ayrı gün iki ayrı etkinlik olarak planlandı)
    Süre: 1 Gün (10.00 - 16.30)
     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü