-

İsmail Nuri ile Doğaçlama Tiyatro Atölyesi

  • Eğitim
  • Doğaçlama Tiyatro

İsmail Nuri ile Doğaçlama Tiyatro Atölyesi

Bugüne kadar analiz ederek saklambaç oynayan bir çocuk gördünüz mü? Çocuk oyuna dair hiçbir analitik bilgiye sahip değildir ama deneyimsel bilgiye sahiptir. O nedenle bütün varlığıyla oynar, sadece oynar.

Oyunculukta da, hayatta da istediğimiz şey de, aslında tam olarak budur; sadece oynamak, olmak. 

İşte bu atölyede tamamen bunun üzerine odaklanıyoruz, nasıl olabiliriz?,  nasıl oynayabiliriz?, nasıl zihnimizin üzerine çıkabiliriz?

Çalışmaya katılacak arkadaşlardan tek bir ricam var; "Aaa ben bunları biliyorum" demeyin, neler yapıldığını tahmin etmeye çalışmayın, kafanızdaki her şeyi çöpe atın, hiçbir şey bilmediğinizi varsayın.

Bilmeyi bırakın, bilgileriniz sizi şu an olduğunuz yere getirdi, şu an olduğunuz yerden memnunsanız zaten doğru yoldasınız, çalışacak bir şeyimiz yok demektir, eğer değilseniz onlara teşekkür edin ve kapıda bırakın.

Umuyorum ki, bu deneyimi yaşamak sizi mutlu ve özgür kılacak, daha rahat akışa girmenize ve potansiyelinizi daha fazla ortaya çıkartmanıza yardımcı olacak. Belki de derinliklerde bir yerlerde, hiç tahmin etmediğiniz biriyle karşılaşacaksınız; Gerçekte olduğunuz kişi ile...

İSMAİL NURİ KİMDİR?

İsmail Nuri,  yaklaşık 15 yıldır doğaçlama tiyatro, dans ve kişisel gelişim alanlarında profesyonel çalışmalar gerçekleştiriyor.

Bu süreç boyunca binlerce katılımcıyla birebir ve grup çalışmaları gerçekleştirdi. The Work , Spolin, Meisner, Bedensel Farkındalık ve Nefes teknikleri üzerine çalışmalar yaptı ve eğitimler düzenledi. 

Farklı doğaçlama konseptlerinin ve gruplarının seyirciyle buluşmasını sağladı. Televizyon ve radyo programları hazırladı ve sundu. Doğaçlama oyuncusu olarak 2000'e yakın gösteri yaptı.

Barcelona, Kopenhag; Atina gibi farklı kentlerde uluslararası festivallerde workshop'lar gerçekleştirdi ve sahne aldı.

Dans alanında özellikle sirtaki ve zeibekiko üzerine yoğunlaştı, Perperuna ve Dora Staratou dans gruplarıyla çalıştı.

Ülkemizin önde gelen şirket ve kurumları için  eğitim ve sahne etkinlikleri  düzenledi ve uyguladı. İsmail Nuri kendi tasarladığı DOĞAÇLAMA ADAM ve online  eğitim ve sahne etkinlikleriyle seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü