-

Pic For Peak- Pragma Academy

  • Eğitim

Tam : 550 TL
Öğrenci : 450 TL
Tarih: 4 Mayıs 2019
Saat: 10:00 17:00 arası
Yer: Levent Pol Center

Dikkatin nerede?

Yapman gerekenlerden arzularına; günlük işlerinden hayallerine; bugünden yarına savrulup duruyorsun.
Dikkatin neredeyse performansın orada.
Dikkatin hangi zamandaysa yaratıcılığın orada.  

Yeni nesil bilinçli (mindful) liderler; sadece rollerini, görevlerini, pozisyonlarını değil; yaratıcılıklarını ve içinde oldukları anı yönetebilme becerileriyle geleceğe bakıyorlar.
Mevcudiyet göstermek (presence) ile zamanını, sezgisellik (intuitivism) ile duygularının yarattıklarını fark et... Mücadeleyi (challange) zirvede yönet !

 

Eğitim İçeriği:
1.Bölüm:
Dış Dünya (Mücadele ettiğimiz dış dünya - Outer Challange): Sesimizin sınırlarını ve yarattığı etkiyi fark etmek.

Senkronizasyon: Dil birliği sağlamak, söylenenler ile algılananların aynı olup olmadığını fark etmek. Ne dinliyoruz? Ne söylüyoruz?
Bağ kurmak: Yargısız ve şefkatle anlamak için bağ kurmanın, anlaşmanın niteliğine etkisini görmek
Aktif dinleme ve sokratik sorgulama: Empati kurabilmenin pratik kaynaklarını öğrenmek
Transaksiyonlar: “Bu konuşan içimdeki ben dışarıdan nasıl duyuluyor?” 
İhtiyaçları fark etmek: Nezaket, samimiyet ve güven ortamları yaratmak.

2.Bölüm:
İç Dünya (Meydan okuduğumuz iç dünya – Inner Challange): İçeriden asıl çıkmak isteyen sesi duymak ve duyurmak.

Küresel zaman: Zaman kavramını anlamak.
An'da mevcut olabilmek (Presence): Mevcudiyet gösterme pratiklerini öğrenmek
Dikkat ve odak: Beyinin çalışma prensipleri ve engellerini görmek
Algı konumları: Yeniden çerçevelendirme, kutunun dışından bakabilmek.
Sezgisellik (Intuition): Yansıtmadan fark etmeyip atladıklarımızı, fark edip anlatmadıklarımızı keşfetmek

Eğitime kimler katılmalı?
An'da kalma becerilerini ve sezgiselliğini geliştirmek isteyen orta düzey yöneticiler, geleceğin yöneticileri, pozisyonlarının liderleri, hem insanlarla hem kendileriyle ilişkilerini farkındalıkla yönetmek isteyenler… Profesyoneller için hem teorik bilgiler, hem pratik uygulamaların olduğu bir içerikle kendini geliştirirken, akademik araştırmaların sonuçlarını profesyonel yaşama hep birlikte yansıtmak isteyenler… 

Eda Türetken kimdir?

2006’da tamamladığı İTÜ Mühendislik eğitiminin ardından, yüksek lisansa yine İTÜ’de Exec. MBA on Marketing ile devam etmiş ve 2007’de tamamlamıştır. 2009’da İzmir’de bulunduğu dönemde başladığı DEU İngilizce İşletme, Pazarlama Anabilim dalı Doktora öğrenciliğine verdiği bir kaç sene aradan sonra ‘Coaching as a Change Agent’ isimli tezinin araştırma aşamasında devam etmektedir. Çeşitli ortak yazarlı kitapların bölümlerinde ve ortak yazarlı akademik makalelerde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak aktarma ile de yer almaktadır.

Orta ölçekli şirketlerde ‘marketing’ üzerine çeşitli pozisyonlarda koordinasyon görevleri yapmış, ekipler yönetmiştir. Aynı zamanda organizasyon şeması oluşturmaktan, ERP sistemleri kurma ve adapte etmeye kadar, mühendislik alt yapısının sistem bakış açısıyla marketing kökeninin iletişim becerilerini birleştirdiği pozisyonlarla 13 sene kurumsal hayatta yer almıştır.

2014 yılında Erickson International’dan aldığı koçluk eğitimleri ile 2015 yılından bu yana Profesyonel Koç olarak öğrencilerden yöneticilere, ev hanımlarından girişimcilere kadar geniş bir yelpazede ‘insan’ ile aşkla çalışmaktadır.

Altınbaş Üniversitesi’nde 2017’de Türkiye’de ilk defa açılan MBA alt derecesi Yönetici Koçluğu ve Mentorluk programına vesile olmuştur. Bu programın hem içerik hem de 40 kişiye yakın misafir hocanın akademik koordinatörlüğünü gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Temel Koçluk ve Mentorluk Becerileri derslerinin hocalığını yapmıştır. Yine aynı üniversitede açılan Öğrenci Koçluğu uzaktan eğitim programında ise yine aynı dersleri online olarak vermiştir.  Doktora tez aşaması sürerken ikinci bir akademik derece olan Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını da Üsküdar Üniversitesinde sürdürmektedir. 

EMCC Türkiye mentorluk projeleri akreditasyonu rolü dışında, senede 2 defa yapılan koçluk ve mentorluk zirvelerinde akreditasyon konulu panellerde moderatör olarak yer almış, bir diğer yandan akademik ve pazar araştırmaları çalışma gruplarında çeşitli projeleri yönetmiştir. 2018'den bu yana İyi'leşme Platform'u girişimi altında liderlik, koçluk ve benzeri kişisel gelişim temalı kurumsal eğitimler ve koçluk hizmetleri vermekte, çeşitli ortak projeler ve iş birlikleri yürütmektedir. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü