Change your city to find closest events

Select Country

Change your city and continue to fun

Discover thousands of events and venues...
Popular Searches
Biletinial Suggests
   Biletinial Suggests
    Discover Your City #Special Events For City
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk

    Burak Satıbol


     

    Burak Satıbol Kimdir?

    Burak Satıbol 25 Mayıs 1979 yılında doğan Türk oyuncu ve yönetmendir. Bursa'da doğup büyüyen Satıbol, tiyatroya olan ilgisi ve yeteneği ile öne çıkan sanatçılardandır.

     

    Kariyeri

    Burak Satıbol, henüz 14 yaşındayken Yaratıcı Drama Derneği Seminerlerine katılarak tiyatroyla tanışmıştır. 16 yaşında ise Bursa Devlet Tiyatrosu kurslarına katılarak tiyatro alanında önemli deneyimler edinmiştir. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümüne girmiş ve burada aldığı eğitimle tiyatro kariyeri için sağlam bir kariyer temeli oluşturmuştur.

    Burak Satıbol, 1998 yılında "Cumhuriyete Selam" adlı ilk oyununda sahne almıştır. 1999 yılında Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu'nun kuruluşunda yer alarak birçok oyunda başarılı performanslar sergilemekle beraber devamında arkadaşlarıyla birlikte Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro topluluğunu kurmuştur. Bu toplulukla önce Ankara'da, daha sonra ise İstanbul'da faaliyet göstererek Tiyatro Sporu'nu Türkiye'ye tanıtmış ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Satıbol, Mahşer-i Cümbüş'ün hem oyuncusu hem de genel sanat yönetmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.

    Burak Satıbol, televizyonda da başarılı işlere imza atmıştır. 2004 yılında Star TV'de yayımlanan "24 Saat" adlı dizi ile televizyon kariyerine başlamıştır. 2005 yılında Mahşer-i Cümbüş'te birlikte çalıştığı Dilek Çelebi ile TV8'de yayımlanan "Zoka" isimli şaka programıyla izleyicilerden tam not almıştır. Ayrıca FOX'ta yayımlanan "Anında Görüntü Show" programıyla da ekranlarda adından söz ettirmiştir.

    2004 yılında Mahşer-i Cümbüş'ten arkadaşı Ayhan Taş ile birlikte Yaşam Radyo'da "Dubara" isimli radyo programını hazırlayıp sunmuş olup, TRT 1'de yayınlanan "Halil İbrahim Sofrası" adlı dizide Münir karakterine başarıyla can vermiştir. 2012 yılında Star TV'de yayımlanan "İşler Güçler" adlı dizide rol almıştır. 2013 yılında ise "Düğün Dernek" adlı filmde yer alarak sinemada da önemli bir başarı sahibi olmuştur.

    Burak Satıbol, tiyatro ve televizyon kariyerinde sergilediği başarılı performanslarla tanınan bir oyuncu ve yönetmendir. Tiyatrodan televizyona, radyodan sinemaya uzanan geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürerek ekran başındaki izleyicilere farklı platformlarda ulaşmaya devam etmektedir.