Discover thousands of events and venues...
Popular Searches
Biletinial Suggests
   Biletinial Suggests
    Discover Your City #Special Events For City
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk
    On İkinci Ev

    On İkinci Ev

    70 minutes
    • Tek Kişilik Gösteri

    On İkinci Ev Tiyatro Oyunu

    Yaş Sınırı: 16+
    Süre: 70 Dakika

    Moda Sahnesi İçin BİLGİLENDİRME: On İkinci Ev'in seyirci yerleşimi moda sahnesi'nin fuayesindedir. Bu sebeple iklim koşullarına göre mekanın hava sıcaklığı değişiklik gösterebilmektedir. Fuaye alanı dışarıdan gelebilecek oyun harici seslere açık bir konumdadır. Seyircilerimizin bu bilgiler dahilinde etkinliğe gelmelerini rica ederiz.

    On İkinci Ev performatif bir alanda gerçekleşen bir kadın anlatısı. Oyun, anlatıcı/oyuncu Melek Ceylan’ın, ülkemizdeki ilk Rehberli Otobiyografi eğitmeni olan Mürüvet Esra Yıldırım ile yürüttüğü bire bir çalışmalarla üretmiş olduğu otobiyografik metinlerde gömülü olan anlatıyı performatif yollarla aktarmayı amaçlıyor. Yönetmenliğini Salih Usta’nın üstlendiği On İkinci Ev ses ve bedenselliğin tamamen oyuncunun varlığından yola çıkarak kurgulandığı bir anlatı. Mekânı kullanma biçimi olarak Moda Sahnesi’ndeki “Stüdyo Sahne” oyunun kıvılcımını yaratan alan olarak önem taşıyor.

    "Sonra… Ellerim var. Gözlerim, dudaklarım, nefesim var. Şarkılarım var. Sesim var! Yeterli mi? Değil.” 

    Sesini bulmaya çalışan bir kadının hikâyesi... Evleri, şehirleri, geçmişten sırtlandığı hikayeleri anlatmanın bir yolunu arayan anlatıcı, sessizlikten bir ses, bakıştan bir eylem yaratmaya çalışıyor. Oyuncunun hayatından otobiyografik öğeler kullanılarak yaratılan On İkinci Ev seyirciyle bir diyalog kurma çabası. Sesini arayan herkes için…

    EV.Ankara Organizatör için Açıklama

    “Artık kavga etmek istiyorum.”
    “On İkinci Ev”, yolculuğuna bu sözcüklerle başladı. Kadın anlatısının sınırlarını zorlayarak, otobiyografik ögelerle şekillenen oyun hem biçim hem de içerik olarak yaşadığımız coğrafyada bir kadın olarak sesini bulmanın/duyurmanın temsilini, bir camekanın ardında yeniden inşa ediyor.
    "On İkinci Ev”, oyuncu Melek Ceylan’ın performatif aktarımı, sesi, bedeni ve anlatımı ile kurgulanarak ve seyirciyle bir diyalog oluşturarak EV.ankara aracılığıyla siz ev sakinleriyle Ankara’da buluşuyor.

    Yöneten: Salih Usta
    Oynayan: Melek Ceylan 
    Dramaturji: Yaşam Özlem Gülseven 
    Metin-İçerik Danışmanı: Mürüvet Esra Yıldırım 
    Hareket Düzeni: Dilan Yoğun 
    Kostüm Tasarım: Hilal Polat 
    Işık Tasarımı: Utku Kara 
    Kondisyon: Selin Aldoğan 
    Asistanlar: Burcu Kaya, Sevda Yeliz Nar, Tutku Aksu 
    İletişim Danışmanı: Zeynep Nur Ayanoğlu 
    Oyun Fotoğrafları: Orçun Kaya 
    Afiş Tasarım: Müjde Başkale

    *Moda Sahnesi firmasına bağlı etkinlikerde biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatine kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.

    Ev.Ankara İçin Genel Kurallar;

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Başarılı
    Thank You Your comment has been saved. It will be displayed after approval by our editors.
    Is there anything else you would like to report about your experience?
    Başarılı
    Thank You Your comment has been sent successfully