Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

  • Gezi

Alaçatı Ot Festivali için 7 - 8 Nisan'da gidiyoruz !!!
(Bursa kalkışlı - 1 gece konaklamalı İzmir ve Kuşadası)

1.GÜN - 7 Nisan 2018 Cumartesi
Tur Hareket Noktaları: 02.00 Bursa Kent meydanından kalkacak otobüsümüz ile İzmir yolu üzerinden de siz değerli misafirlerimizi alarak en son nokta Görükle'den çıkış yaparak yolumuza devam ediyoruz. 
 
Miss Turizm konforlu otobüsleri ile Balıkesir, Manisa üzerinden sabahın erken saatlerinde tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada biraz olsun yol yorgunluğunu atıp, dinlenmek üzere kısa bir serbest zaman onrasında rehberimiz ile belirlenen noktada buluşarak, Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme kalesi olacak. Çarşısında verilen serbest zamanı takiben, Öğle saatlerinde kortej geçişi ile başlayacak olan Ot Festivaline katılmak için, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ise Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, Yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler taş evlerin avlusunda öğle yemeklerini alabilirler. Daha sonrasında Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanında Klasik müzik konserini izleme fırsatımız olacak. Konser ardından aynı yerde Ot Festivali resepsiyonu verilecek. Akşam üzerine kadar Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Daha sonrasında İzmir’de bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. 
( KONAKLAMA 4* ARORA HOTEL / 5* SÜHAN 360 HOTEL )

2.GÜN - 8 Nisan 2018 Pazar
Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Ege'nin ılık rüzgarlarıyla birlikte görsel güzelliklerinden, tarihi destanlarına kadar yaşayacağımız bu turumuzda ilk durağımız Ege’nin tatil denilince ilk akla gelen noktalarından biri olan Kuşadası. Buradaki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamandan sonra sıradaki durağımız olan Efes antik kentine geçiyoruz. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. 1994'te UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Efes, 2015'te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi. Buradaki gizli tünellerden, antik tiyatroya kadar anlatacağımız yapıları fotoğraflandırmak için sabırsızlanacaksınız. Sıradaki yolculuğumuz Şirince. Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kopacak olan kıyamette güvenli bölge olduğu gerekçesiyle son yıllarda hayli merak uyandıran bu tarihi ve mistik köyde dar sokaklarında fotoğraf çekiliyor, dileyen misafirlerimizle aromatik tadımları yaparak geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından dönüş yoluna geçiyor ve Balıkesir, üzerinden Bursa'ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi, bir başka MİSS Turizm organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.
Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
- Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
- Lüks araçlarla ulaşım 
- Tüm çevre gezileri
- Rehberlik hizmetleri
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
- Ekstra Turlar
- Öğle yemekleri
- Tüm yemeklerde alınan içecekler
- Otelde yapılan özel harcamalar

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü