Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Mutfak Kitaplığı: Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Lezzetleri

    Mutfak Kitaplığı: Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Lezzetleri

    • Etkinlik

    Mutfak Kitaplığı: Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Lezzetleri

    Bilet alan müşterilerimiz masa rezervasyonu yaptırmak zorundalar. Rezervasyon için 310 00 00 /140

    Hatay’ın geleneksel yemekleri, mutfak deneyim ve uygulamaları yazar/araştırmacı Fatma Dilek Tecirli’nin kitabı “Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Lezzetleri” üzerinden yazarın anlatımı ve tiyatro sanatçısı-aktör Nejat Birecik’in anılarıyla zenginleştireceği sunum, Cermodern’in gastro-kültür etkinliği olan “Mutfak Kitaplığı” kapsamında lezzet tutkunlarıyla buluşuyor.

    "Hatay Mutfağı”, hem ülke çapında hem de uluslararası alanda kabul görmüş, her açıdan zengin bir "Türk Mutfağı"dır.  Dünyanın en verimli topraklarının yer aldığı bu bölgede yapılan doğal tarımla elde edilen ürünlerin yanı sıra, endemik özelliğe sahip birçok bitkiyi bünyesinde barındıran florada gerçekleştirilen hayvancılık da bu zenginliğin oluşmasında oldukça önemli bir etkendir. Bu etkenlere ek olarak bölgede yaşayan Türk, Yörük, Arap, Kürt, Çerkes mutfaklarının harmanlanması ve bu birleşimin, bir dönem,  "Fransız Mutfağı”yla da buluşması sonucu, lezzetin doruğu olarak tanımlayabileceğimiz "Hatay Mutfağı”, hem ülkemizde hem de uluslararası konumda tanınmış gurmelerin göz bebeği haline gelmiştir.

    Menü
    -Ispanak Borani Çorbası
    -Cevizli Biber, Mutebbel, Kısır, Humus
    -Şıhıl Mahşi (Dolmaların Şahı)
    -Taze Kekik Salatası
    -Mortadella ( Tarihi Fransızlar dönemine dayanan Mortadella yemeği Antakya’nın baharatları ile eşsiz bir lezzete sahiptir)
    Patates püresi ile
    -Peynirli İrmik Helvası

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu