-

21 Kasım Konser - Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

120 dakika
  • Klasik Batı Müziği

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

Yaş Sınırı: 7+

Şef: Ferenc  Gabor  Solist:  Merve  Kocabeyler   W.A. Mozart ''Saraydan  Kız  Kaçırma  Uvertürü''   R. Gliere  ''Arp  Konçertosu, Op. 74'' L.  Van Beethoven  ''Senfoni  No.1''


DÜNYACA ÜNLÜ MACAR ŞEF FERENC GABOR VE DONİZETTİ KLASİK MÜZİK ÖDÜLLÜ ARP SANATÇISI MERVE KOCABEYLER, İLK KEZ BBDSO’DA!
BBDSO,21 Kasım 2019 akşamı gerçekleşecek konserinde, Wolfgang Amadeus MOZART’ın “Saraydan
Kız Kaçırma Operası” uvertürünü seslendirecek. Reinhold GLIÈRE’in Arp konçertosu ile devam edecek konser, Ludwig van BEETHOVEN’ın 1.senfonisi ile sona erecek. Bursaya ilk kez gelecek olan, 20 yüzyıl operalarını ve orkestra parçalarını sunması sayesinde çağdaş müziğin mükemmel bir yorumcusu ve ustası olarak ün kazanmış Macar orkestra şefi Ferenc Gabor’un yöneteceği konserin solisti, uluslararası birçok Arp yarışmasında dereceleri bulunan, 1990 doğumlu genç yeteneklerimizden, Arp sanatçısı Merve Kocabeyler. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni” seçilen ve bir çok uluslararası yarışmada birincilikler kazanan Merve Kocabeyler, günümüzün en parlak müzisyenleri arasında yer almaktadır. Avrupa’nın bir çok ülkesinde olduğu gibi Asya, Kuzey ve Latin Amerika’da da konserler veren sanatçı, 2011’de Vancouver’da düzenlenen Dünya Arp Kongresi’nin “Focus on Youth” adlı konser serisine seçilerek Türkiye’yi temsil etti. Yurt içinde her yıl düzenlediği arp yaz okulunun yanı sıra, yurt dışında da düzenli olarak masterclass veren Merve Kocabeyler, Ukrayna’da verdiği masterclass sonrasında 2019 Uluslararası “Glowing Harp” Yarışması’na jüri üyesi olarak davet edilmiştir.
Reinhold Glière'in yaşlılık döneminde bestelediği Arp konçertosunu, Arpist Ksenia Erdeli’ye ithafen bestelemiştir. Eser, Viyana klasikleri ile Rus romantizminin stilistlik özelliklerini  barındırması bakımından oldukça ilginç bir karaktere sahiptir.
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 21 Kasım 2019 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü