-

26-27 Aralık Yılbaşı Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

  • Senfoni

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

Şef: Emin Güven Yaşlıçam

Solistler: Emir Ersoy “piyano”

Aleiksi R.Contreras “Vokal”

Görkem Baharoğlu “Gitar&Vokal”

Sercan Kerpiççiler “Trompet”

Hakan Çimenot “Trombon”

Eylem Pelit “Bas Gitar”

Riccardo Marenghi “Davul”

Program: LATİN MÜZİKLERİ

BBDSO 2019 YILINA LATİN RÜZGARIYLA VEDA EDİYOR!

Her yeni yıl konserinde, alışılagelmişin dışında farklı müzik türlerinde, sürpriz konserlerle Bursa’lı sanatseverleri şaşırtan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 26 ARALIK 2019 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi’nde gerçekleştireceği Yeni Yıl konserinde Latin ve Caz Piyanisti Emir Ersoy’u ağırlayacak. Orkestra şefi Emin Güven Yaşlıçam’ın yöneteceği konserde BBDSO, Latin Ezgileriyle, yılın son konserinde izleyicilerin içini ısıtacak!

Türk pop müziğinin efsanevi ismi Kalipso Kralı Metin Ersoy’un, kendisi gibi sanatçı oğlu Latin ve Caz piyanisti Emir Ersoy birçok yerli ve yabancı müzisyen ile sayısız projelere imza atan sanatçı, 2010 yılında, Robby Ameen, Bob Franceschini ve Nick Kadajski ile birlikte ilk albümü olan “Cuban Portrait”in Amerika turnesini yaptı. 29 Aralık 2010 tarihinde BBDSO ile birlikte Bursa’da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye'deki İlk Senfonik Salsa konserini verdi.

Vokalde Aleiksi R.Contreras, Gitar ve Vokalde Görkem Baharoğlu, Trompette Sercan Kerpiççiler, Trombonda Hakan Çimenot, Bas Gitarda Eylem Pelit ve Davulda Riccardo Marenghi’nin de solist olarak yer alacağı konser 27 Aralık 2019 Cuma akşamı saat 20:00 yine AKKM’de tekrarlanacak.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 26-27 ARALIK 2019 Perşembe ve Cuma akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi’nde gerçekleşecektir.

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü