-

Hakan Ali Toker ile Canlı Piyano Eşliğinde Sessiz Film Gösterimi

  • Konser

Canlı Piyano Eşliğinde Sessiz Film Gösterimi

1926 Yılı yapımı olan 'Die Abenteuer Des Prinzen Achmed' günümüze ulaşmış en eski, uzun metrajlı, sessiz animasyon filmdir. Yapım ve yönetmenliğini Lotte Reiniger'in üstlendiği film kartonlardan silüetler kesilerek kurgulanmış ve tamamen el işçiliğiyle 3 yılda tamamlanmıştır. Filmin içeriği, bir kötü büyücü, bir uçan at, bir iyi cadı, Alaaddin, Prens Ahmed ve kurtarılmayı bekleyen genç bir kadın figüründen oluşmaktadır.


 Günün koşullarına uygun olarak sessiz çekilmiş bu filme Piyanist Hakan Ali Toker, film için tasarladığı melodilerle eşlik ediyor. Hakan Ali Toker uzun metrajlı bu filmin gösterimi süresince hiç ara vermeden piyanosuyla eşlik ederken, sessiz filmin duygusunu en üst düzeye çıkarabilmek konusunda oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

 1926 yılı olanaklarıyla sunulan, heyecan verici bu konser deneyimi, birçok dinleyiciyi ve izleyiciyi alışılmışın dışında çok farklı bir şekilde kucaklayacaktır.

 Birçok albümü bulunan, yurtiçi ve yurtdışında sayısız konser vermiş Piyanist Hakan Ali Toker hakkında detaylı bilgiye sanatçının internet sitesinden ulaşılabilir.

 www.hakanalitoker.com

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü