Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aryalarla Mozart’ı Anlamak - Açıklamalı Konser

    • Konser.

    Aryalarla Mozart’I Anlamak - Açıklamalı Konser

    Müziğin Dahi Çocuğu Mozart'ın büyülü notaları onun yaşam öyküsü ve eserlerinin derinliğini anlatan sözcüklerle buluşuyor.  Mozart'la olan bu müthiş randevuyu kaçırmayın.

    Bastien und Bastienne: “Aria Mein liebster Freund”
    Saraydan Kız Kaçırma: “Traurigkeit ward mir zum Lose”
    Saraydan Kız Kaçırma: “Welche wonne, welche Lust”
    Figaro’nun Düğünü: “L’ho perduta”
    Don Giovanni: “Batti, Batti, o bel Masetto”


    Soprano: Hülya Kazan
    Piyano: Elif Önal
    Anlatıcı: Senem Hazal Taşar

    Hülya Kazan

    1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı’na giren Kazan, burada Doçent Rezan Sökmen ile sürdürdüğü eğitimini birincilik derecesiyle tamamlayıp Prof. Dr. İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü aldı. Ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı’nda Devlet Sanatçısı Suna Korad’ın öğrencisi olan Kazan, yüksek lisans eğitimini okul birincisi olarak tamamladı. Ankara Devlet Konservatuvarı’nın kurucu öğretmenlerinden olan Kazan, aynı zamanda Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde solist sanatçı olarak birçok operada roller üstlendi. Bununla birlikte gerek yurt içinde gerekse yurt dışında düzenlenen çeşitli konser etkinliklerinde yer alan Kazan, değerli birçok orkestra, sanatçı ve orkestra şefiyle çalıştı.

    Evli ve bir çocuk annesi olan Kazan, “Sanatın dokunduğu çocuk, karşılaştığı her şeyin üstesinden güzellikle gelecektir.” inancıyla çocuk operalarına ve çocuğu merkeze alan sanatsal faaliyetlere çok önem vermiş ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu Koordinatörlüğü görevini üstlenerek başarılı birçok konser etkinliği düzenlemiştir.

    Senem Hazal Taşar

    Senem Hazal Taşar, 6 yaşındayken hem piyano eğitimi hem de koroda şarkı söyleme eğitimi almaya başladı.  Beş yıl süren bu eğitimlerin ardından Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın düzenlemiş olduğu yetenek sınavını kazanarak Müzik Bölümü, Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı, Viyolonsel Sanat Dalı’nın ortaokul ve lise seviyelerindeki örgün eğitim programlarını Erdoğan Davran ile tamamladı. Lisans eğitimini aynı kurumun Müzikoloji Anabilim Dalı’nda aldı. Henüz lisans eğitimi devam ederken Dr. İsmet Karadeniz ile birlikte iki çalışma ortaya koydu. Bunların ilki olan “Karşılaştırmalı Bir Yorum Analizi Örneği: Şostakoviç, Op. 107” başlıklı bildirisini Hisarlı Ahmet Sempozyumu’nda bir sundu. Buna ek olarak, Mario Pilati’nin daha önce üzerinde çalışılmamış olan La Minör Viyolonsel Sonatı’nı form unsurları ve ses malzemeleri bağlamlarında değerlendirmek yoluyla Sobider’de yayınlanmış uluslararası bir araştırma makalesi yazdı. 

    2020 yılında, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Teorileri Ana Bilim dalında yüksek lisans programına başlamış olan Taşar, halen burada Prof. Dr. Türev Berki danışmanlığında tez süreci devam etmektedir.

    Soprano: Hülya Kazan
    Piyano: Elif Önal
    Anlatıcı: Senem Hazal Taşar

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü