Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Atatürk'ü Anma Konseri İDSO

    • Konser

    Atatürk'ü Anma Konseri İDSO

    İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Atatürk’ü anma konserini şef Gürer Aykal yönetiminde verecek. Solistler keman sanatçısı Bahar Erünsal ve viyolonsel sanatçısı Ülker Tümer olacak. Konser programı Ferit Alnar’ın “Prelüd ve İki Dans” Eserinden İki Dans ile başlayacak. Ardından Ulvi Cemal Erkin’e ait ”Senfonik Bölüm” ve Ahmet Adnan Saygun’un “Bir Orman Masalından Seçkiler” eserleri seslendirilecek. Necil Kazım Akses’in İdil (Idyll) konçertosuyla devam edecek konser Cemal Reşit Rey’in “Andante Allegro”suyla sona erecek. Konserde eserleri yer alan beş ismin ortak özelliği 1900’lerin başında doğmuş ve Atatürk tarafından müzik eğitimi almak üzere yurt dışına gönderilmiş olmalarıdır. Farklı ailelerde, farklı kültürlerde ve farklı ortamlarda yetişen bu beş değerli isim yurt dışında aldıkları eğitimi en iyi şekilde değerlendirerek Türk kültürünün ürünleri olan halk türkülerimizi Batı müziği ile sentezlemeyi başarmışlardır. 

    Gürer Aykal, Şef

    Solistler:
    Bahar Erünsal, Keman
    Ülker Tümer, Viyolonsel
    Masis Aram Gözbek, Koro Şefi 
    Koro: MAGMA Filarmoni Korosu

    Ücretsiz ve diğer etkinlikler için https://www.beyoglukulturyolu.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

    Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü