Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Bahar Baştaş Özdemir Çayyolu Türk Sanat Müziği Topluluğu

    Ankara - Ankara Kale Kapısı 30 Mayıs 2022 Pazartesi
    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Bahar Baştaş Özdemir Çayyolu Türk Sanat Müziği Topluluğu

    Bahar Baştaş Özdemir Çayyolu Türk Sanat Müziği Topluluğu, 2017 yılında, Çayyolu semti Ankara’da kurulmuştur.

    Müzik topluluğumuz, bir toplumun dil, gelenek, yaşam tarzı, bilgi birikimi yani kültürünü özetleyip yeni nesillere aktaran en etkili ve evrensel nitelikteki unsurlardan birinin müzik olduğunu düşünerek, Türk Sanat Müziğinin yeni nesillere aktarılmasında faydalı olabilmeyi, sanatsever dostlarımızın her yaş aralığında müzikle uğraşabilmelerini, doğru, kurallı ve müziksel bütünlük içinde icrayı öğrenerek bu aktivite ile topluma katkı sağlayabilmelerini amaçlamaktadır.

    Kuruluş döneminden itibaren bir çok defa konser veren koromuz, kaliteli standartlarla müziğin farklı ortamlara taşınabileceğini yansıtmak düşüncesi ile çalışmalarına devam etmektedir. 

    Bahar Baştaş Özdemir, 1974 yılında İzmir’de doğdu. İktisat Fakültesi ile Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunu olup uzun yıllar özel sektörde çalıştı. Halk oyunları, şiir, resim, müzik ve enstrümana olan ilgisi ilkokul yıllarında başladı. Flüt, gitar, bağlama, ud, resim, el sanatları ve birçok kişisel gelişim kursları aldı, karma ve kişisel sergiler açtı, halk oyunları ve dans dersleri verdi.

    1991-1992 yıllarında TRT İzmir Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Şef Turan YALÇIN’ dan Türk Müziği nazariyatı (Makam, usül) ve solfej dersleri aldı. Uzun yıllar birçok saz ve ses sanatçısı ile müzik eğitimine devam etti. Türk Sanat Müziği, Türk Pop Müziği dalında güfte ve beste çalışmaları yaptı. Hitabet Sanatı ve Diksiyon Eğitimleri aldı. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarına korist, solist ve sazende olarak katıldı. Müzik albümlerinde vokal yaptı, birçok TSM korosunun kuruculuğunu ve başkanlığını yaptı. Bazı dernek çalışmalarında gönüllü olarak yer aldı.

    2016 yılında, “Baharla Gelen Esintiler” (Şiir, Kurgu Kültür Merkezi Yayınları, 2016) ve “Kelebek Mevsimi” (Şiir, Kurgu Kültür Merkezi Yayınları, 2016) isimli iki şiir kitabı yayınlandı.

    2015-2016 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Sahne Sanatları, Şan, Piyano eğitimi aldı.

    Bir dergide kültür sanat sayfası yazarlığı yaptı. Halen kurum ve derneklerin Türk Sanat Müziği Topluluklarının şefliğini yapmaktadır aynı zamanda Öğrenci Koçluğu, Aile Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu, yabancı dil, diksiyon eğitimleri ile Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Çocuk Gelişimi Fakültelerinde eğitimine devam etmektedir. Evli ve bir çocukludur.

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - Ankara Kale Kapısı

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü