Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Bireli Lagrene

    Bireli Lagrene

    • Konser.

    Bireli Lagrene 

    Biréli Lagrène gitar

    William Brunard kontrbas

    Raphaël Pannier davul

    Dahi çocuk Bireli Lagrène ’den bugüne neler kaldı?

    Harikulade bir müzisyen, gitaristler arasında bir sihirbaz ve aynı zamanda gitar tellerini tek eliyle kontrol eden bir koreograf.

    Erken zamanlardan beri Lagrène’nin kendini ifade etme tarzı müziği ve Reinhardt stiliydi. Onun gibi, Alsace’da 1966 yılında büyük bir çingene soyundan doğan birisi için kader kaçınılmaz olmuş ve doğumundan beri bu alanda yetenekli olduğu herkes tarafından kabul edilmiştir. Coşku dolu Biréli tahmin edildiği şekilde kısa sürede kendini kabul ettirmeye başladı. Öğrenmekte cefa çekmesine rağmen, takdir edilmeye şayan bir dayanıklılık ve istikrar gösteren Lagrène, Django Reinhardt’ı her zaman saygıyla anmıştır. Lagrène, Reinhardt’ı “Başka yerlerde ne olduğunu anlamamı sağlayan kişi” olarak  anmaktadır. 1981’deki Montreux eseri de dahil olmak üzere ilk büyük çalışmalarının arkasında bu özgürlük arayışı ve öğretilerinin etkileri yer almaktadır. Özgürlük konusunda öğrendikleri bu eserleri oluşturmasını sağlamıştır.

    Kısa süre sonra denizlerden gelen çağrı onu ailesinden ayırmaya itecekti. Kendine dürüstlüğünü kanıtlama ve çizgisinden sapmama uğruna Biréli Lagrène  bu ayrılığı yaşamaktan çekinmemiştir. Eski bir hava durumu sunucusu olan Jaco Pastorius o yollardan geçmişti. Biréli ile 1986’da bir sahne paylaşmış olan Jaco’nun gitaristimizin (aynı zamanda müthiş bas gitaristimizin) üzerindeki etkisi taklite dönüşmüştür (dahası, Breli ihtiyaç olduğunda hatrı sayılır bir klavyeci kılığına dahi bürünebillmekte ve buna ek olarak gizlice büyüyen keman sevdası da farklı enstrümanlara uyum yeteneğinin olduğunu göstermektedir). Bugüne dek bu kadar çeşitli müzik materyaline merak duyan Biréli olağanüstü yeteneği caz dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte çalışma fırsatı yakalamıştır. Bu isimler arasında Stéphane Grappelli , Larry Coryell , John McLaughlin, Joe Zawinul, Al Di Meola , Stanley Clarke, Miroslav Vitous , Lenny White, Dennis Chambers, Victor Bailey gibi isimlerle birlikte Didier Lockwood, Richard Galliano ve daha yakın zamanda çalıştığı Martial Solal yer almaktadır.

    1990’lı yıllara gelindiğinde Biréli Lagrène müziği sayesinde tanınırlık ve saygınlık kazanmıştır. 1993 yılında Django d’Or, 2001 ve 2002 yıllarında Victoire de la Musique ödüllerini kazanan Biréli 2000’lere geldiğinde kendine yepyeni bir mücadele oluşturmuştur. Kendi olmaya devam ederken,  kökenlerinin müziğini yeniden hayata geçirmek. Bütün bu süreç içerisinde narsistliğe düşmeden kendini koruyabilen azınlıkta yer almayı da başarabilmiştir. Gerçek hayat ve sahne arasındaki dengeyi kurmayı başarabilen Biréli Lagrène, bu süreçte efsanevi Gypsy Project’i hayata geçirir. Bu çalışma özellikle “Live in Vienna”  versiyonuyla büyük beğeni toplamıştır.

    Görünen o ki kemerler bağlandı ve muhteşem bir gitaristin yeni denizlere yelken açmasının, yeni kıyılar keşfetmesinin vakti geldi. Yeni bir formül ve yeni ilhamlar sayesinde hareket halindeki bu adam blues semalarında yeni keşifler gerçekleştirmeye devam edecek.

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu