Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Can Çakmur – Solo Piyano Resitali

    • Konser

    Can Çakmur – Solo Piyano Resitali

    Konser Eserleri:

    Eric Domenech - Prelude for Schwanengesang 

    Liszt/Schubert - Selections from Schwanengesang

    ---- ARA ----

    Liszt - Fantasie and Fugue on Bach

    Chopin - Impromptu in A flat Major Op. 29, Impromptu in G flat Major Op. 51, Scherzo in c sharp Minor Op. 39

    Brahms/Bach - Chaccone

    Konser Solistleri:

    Can Çakmur , Piyano

    Can Çakmur, Liszt, Schubert, Chopin ve Bach’ın eserlerinin yanında Alman-Fransız besteci Eric Domenech’in kendisine ithaf ettiği “Schwanengesang için Prelüd” eserinin Türkiye prömiyerini gerçekleştireceği bir programla CSO Ada’ya konuk oluyor.

    Eric Domenech 15 dakikalık etkileyici kompozisyonunda Schubert’in Schwanengesang şarkı dizisinden motifleri kullanarak Schubert’in şarkı dizisine yeni bir perspektiften yaklaşmayı amaçlıyor. Eserin hemen ilk notalarında gizlenmiş olan motif 15 dakika boyunca yavaş yavaş Schubert’in Liebesbotschaft isimli şarkısının melodisi haline geliyor ve bu eserin Liszt tarafından yapılmış piyano uyarlamasına bağlanıyor.

    Çakmur, Domenech’in eserinin ardından uluslararası basında büyük övgü toplayan, Diapason D'or alan, International Piano dergisinin “Liszt’in dehasını bu derecede gözler önüne seren nadir albümlerden biri” olarak tanımladığı albümünden, Liszt’in uyarlamalarıyla Schubert’in Schwanengesang dizisinden şarkılar seslendirecek.

    İkinci yarıda Liszt’in armonik açıdan en zengin parçalarından biri olan Bach ismi üzerine Fantezi ve Füg” isimli eseri, Chopin’in iki İmpromptu’su ve 3. Scherzo’su ve Brahms’ın sırf sol el için uyarlamasıyla Bach’ın Re Minör Keman Partitası’ndan Chaccone’u yer alıyor.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü