Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (13 Ocak 2023)

    • Senfoni

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 13 Ocak 2023 tarihli konserinin konuk şefi Matthew Coorey, müzik kariyerine korno sanatçısı olarak başlamış, Sidney Müzik Konservatuvarı’nda eğitim aldıktan sonra Avustralya Oda Orkestrası, Brandenburg Orkestrası ve Sidney Senfoni Orkestrası ile konserler gerçekleştirmiştir.  Solist Francesca Dego, güçlü tonu, ilham veren yorumları ve kusursuz tekniği ile tanınan, uluslararası sahnede en çok aranan kemancılardan biridir.

    Brahms, Romantik Dönem olarak adlandırılan dönemde yaşamış olmasına rağmen Beethoven’in izinden giderek klasizmden ayrılamamış, modern klasikçilerin öncüsü olmuştur.

    Brahms, ilk bölümde çalınacak olan Op.77 sayılı Re Majör Keman Konçertosu’nu, tam olgunluk çağında, 2.Piyano Konçertosu’ndan üç yıl sonra bestelemiştir. Tıpkı Beethoven gibi Brahms da yalnızca bir tane aynı tonalitede (Re Majör) keman konçertosu yazmıştır.

    İkinci bölümde ise  Antonin Dvorak'ın, Karel J. Erben'in (1811-70) 1852'de yayınladığı Ulusal Masallar Demeti'nde yer alan Baladlarından esinlenerek Su Cini, Vodnik ve Öğle Cadısı senfonik şiirler seslendirecektir.

    ŞEF: Matthew Coorey

    SOLİST: Francesca Dego “Keman”                                                                                         

    PROGRAM                                

    Johannes Brahms                               Keman Konçertosu Re Majör Op. 77

    Antonin Dvorak                                 “Öğle Cadısı” Senfonik Şiir

    Antonin Dvorak                                  “Su Cini” Senfonik Şiir

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

     

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü