Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    CSO Açılış Konseri

    • Senfoni

    2021 – 2022 KONSER SEZONU AÇILIŞ KONSERİ

    • Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2021-2022 Konser Sezonu’na, açılışı geçtiğimiz Aralık ayı içinde gerçekleşen, sadece ülkemizde değil uluslararası çapta büyük ilgi uyandıran yeni konser salonunda başlıyor. 10 Eylül 2021 Cuma günü şef Cemi’i Can Deliorman yönetiminde gerçekleşecek konserin solisti, son yılların en parlak genç yıldızlarından Yury Revich.

    Temmuz – Ağustos 2021 döneminde “Yaz Konserleri” başlığı altında birçok etkinlik ve kayıt projesi gerçekleştiren CSO, yeni konser sezonunda da zengin repertuvarını dünyaca ünlü şef ve solistler eşliğinde Ankaralı dinleyicilerine sunuyor. 

    2021 – 2022 KONSER SEZONU AÇILIŞ KONSERİ

    Konser programında ünlü Rus besteci Nikolay Rimski-Korsakov’un “Binbir Gece Masalları”ndan esinlenerek yazmış olduğu senfonik suit Şehrazad ve Yury Revich’in eşsiz performansıyla Max Bruch’un 1. Keman Konçertosu yer alıyor.  “2016 ECHO Klassik” ödülü sahibi Yury Revich, aynı zamanda Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı” ödülünü kazanmış ve 2015 “Beethoven Center Vienna” tarafından verilen "Yılın Genç Müzisyeni" ödülüne layık görülmüştür.

    İlk kez 18 yaşında Carnegie Hall’da sahne alan Yury Revich, Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler vermiştir. Yury Revich, olağanüstü performanslarının yanı sıra UNICEF ve Avusturya hükümeti ile birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleri ile tüm Avrupa’da adından oldukça söz ettirmektedir. Sanatçı GOH Vakfı’nın kullanımına tahsis ettiği “1709 Prenses Aurora Stradivarius” kemanı ile çalmaktadır.

    CSO AÇILIŞ KONSERİ

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

    Cemi’i Can DELİORMAN, şef

    Yury REVICH, solist

    Program:

    Max Bruch, Keman Konçertosu No 1, Op 26

    Nikolay Rimski-Korsakov, Şehrazad, Op 35

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü