Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Devrân-ı Şerîf - İstanbul Tasavvuf, İrfan ve Meydan Meşkleri Topluluğu

    • Konser

    Devrân-ı Şerîf - İstanbul Tasavvuf, İrfan ve Meydan Meşkleri Topluluğu

    Devrân kelimesi Arapça "dâra" fiilinden türemiştir. Sözlükte bir şeyin kendi etrafında sürekli olarak dönmesi, tavaf etmek, bir yörüngede dönmek (feleklerin dönüşü), kanın damarlardaki döngüsü gibi anlamlara gelir.

    Bir zikir türü olarak devrân ise âyinin belirli bir yerinde el ele tutuşularak veya eller omuzlara atılarak, yan yana veya arka arkaya halaka oluşturmak suretiyle, bir yöne devrederek yapılan zikre denir.

    Devranda şeyh efendi halkanın ortasında zikri idare eder. Mukabele cemiyetlerinde bu nev’î hareketle zikreden tarîkler "devrânî" olarak isimlendirilmiştir. Halvetîlerin tümü, Mevlevîler, Bayrâmîler, Anadolu Kâdirîleri devrânî zikir icrâ eden tarîklerdendir.

    Postnişin: M. Fatih ÇITLAK

    Sanat Yönetmeni: Yüce GÜMÜŞ

    ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
    ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü