Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Divanhana / Dino Merlin

    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon 2 Haziran 2022 Perşembe
    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Divanhana - Dino Merlin  

    Divanhana : 18:00

    Dino Merlin : 20:00

    Dino Merlin (Asıl adı Edin Dervišhalidović; 12 Eylül 1962, Saraybosna) Boşnak şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. 1983 yılında Merlin grubunu kurarak müzik hayatına başlayan sanatçı, bu grupla 5 albüm çıkardı. 1991 yılında “Dino Merlin” adıyla solo kariyerine başlayan sanatçı, kısa sürede birçok önemli başarıya imza attı. 2000 yılında çıkardığı “Sredinom” adlı albümü, eski Yugoslav devletini oluşturan 5 ülkede en çok satan albüm oldu. 400 bin nüfusu olan Saraybosna’da, şehrin en büyük stadı Koševo’da 100.000 kişiye konserler vermek gibi inanılması güç başarılara imza attı. Emir Kusturica ve Goran Bregović gibi birçok ünlü isim, savaş sırasında Bosna’yı terk ederken, Dino Merlin Saraybosna’yı terk etmeyerek farkını ortaya koydu. Savaş sırasında da şarkı söylemeye devam etti, şarkılarıyla Saraybosna’yı savundu. Alija Izetbegović için “Aliya Sen Olmasaydın!” (Da te nije Alija) adlı şarkıyı yazdı. En son 2018 yılında Türkiye'de konser veren ve spesifik bir müzik tarzı oluşturan söz konusu sanatçının Türkiye'deki dinleyicilerin ilgisini bir daha çekeceği düşünülmektedir.

    Sevda kelimesi genellikle (Türkçe Sevda) Boşnak geleneği ve folkloru için kullanılmaktadır. Gerçek bestecisi bilinmeyen çoğunlukla aşk duygularının veya dindirilemeyen duyguların dile getirildiği müzik tarzıdır. Köklü bir geleneğe sahip ve yerel enstrümanlarla icra edilen geleneksel müziğin ülkemizde yapılması planlanan etkinlikte izleyicilerle buluşturulması farklı bir tür olarak dikkat çekecektir. 
    Bireysel olarak seslendirenlerin yanında grup olarak bu müziği icra edilmektedir. 2009 yılında Saraybosna Müzik Akademisi öğrencileri geleneksel Boşnak müziğini modernize etmek ve Dünya’ya tanıtmak amacıyla 8 kişiden oluşan “Divahana” adlı bir grup kurmuştur. Sevdalinka eserlerinin unutulmaması ve genç nesillerin ilgisine sunulması kapsamında büyük bir çaba sarf etmektedir. Dünya başkentlerinde konserler veren grup ülkemizde de 2017 yılında oyuncu ve şarkıcı Suzan Kardeş’in de konuk olduğu bir konser vermiştir.
     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü