-

Eypio

  • Rap

Tarih : 2 Mart 2018
Yer : Bursa - Hayalperest By Hayal Kahvesi
Fiyat: Tam: 44TL Öğrenci: 34TL (Hizmet Bedeli Dahildir)
 

Eypio 2 Mart Cuma Bursa Görükle'de sevenleriyle buluşacak!

2016 yılında Günah Benim şarkısıyla büyük çıkış yakalayan ve 2017’nin sonunda çıkardığı dizi müziği Gömün Beni Çukura ile hızlı yükselişini sürdüren Eypio, Türkçe yeraltı rap müzik dünyasının yıllardır tanıdığı bir isim. İlk yasal single çalışması Günah Benim ile Eypio, yeraltından yer üstüne çıkarak Türkiye’yi yeni bir müzik tarzı ile tanıştıran ve sokaktan gelip sokağı ele geçiren “semt işi” bir müzisyen. 
Eypio’nun 2016 yılı başında çıkan single çalışması Günah Benim; Youtube’da bugüne kadar 220 milyondan fazla izlenen, tüm müzik listelerinde haftalarca zirvede kalan, Spotify gibi dijital platformlarda 2016 yılının en çok dinlenen şarkısı haline geldi. Pantene Altın Kelebek Ödülleri dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Eypio’nun bu yıl çıkardığı dizi müziği Gömün Beni Çukura ise bir dizi müziği olmanın ötesine geçerek kısa sürede tüm müzik listelerinin zirvesine yerleşti, her hafta üst üste dijital platformlarda en çok dinlenen şarkı olmaya devam ediyor ve en iyi dizi müziği kategorisinde ödülleri toplamaya başladı bile. 

17 yaşında Hollanda’ya giden EYPİO, 24 yaşında Türkiye’ye döndüğünde farklı işlerde çalışarak 24 ülke gezmiş ve Türkçe yeraltı rap müziğinin yumruklarından biri olmuştu bile. 2004 yılında Hollanda’da yabancı bir grupla rap yapmaya başlayan Eypio, bir süre sonra tek başına çalışmaya başladı. Canlı performans insanı Eypio’nun müziğinde melodik nakaratlar, sıra dışı rap lirikleri ve farklı tarzlar bir arada bulunuyor.

1980 yılında Afganistan’daki savaş nedeniyle Türkiye’ye göç eden Afganistan Türkmeni ailesi sayesinde Eypio, Türkmence, Hintçe, Azerice ya da Farsça müzikler ve farklı kültürlerle iç içe büyüdü.  Savaşın etkilerini yakından yaşamış ve dünyanın farklı yerlerine dağılmış geniş bir ailenin çocuğu olan Eypio’nun şarkılarında farklı hikayeleri ve sert cümleleri duymak mümkün. Kendini rap yapabilen müzisyen olarak tanımlayan Eypio; reggae, dancehall, rap, dub, arabesk, türkü veya elektronik müzik gibi bambaşka türleri denemeyi seviyor. Bu nedenle yaptığı müziğin türünü tanımlamak zor. Öte yandan onu, sokaktan gelen bir “modern çağ ozanı” olarak nitelendirmek de yanlış olmaz. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü