Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Flüt ve Gitar Resitali

    • Konser

    Flüt ve Gitar Resitali

    Ayşegül Koca (klasik gitar) ve Halit Hakan Turgay’ın (flüt) sahne alacağı Flüt ve Gitar Resitali 29 Eylül Perşembe saat 20:00’de Düşkapanı Sanat Merkezi’nde.

    Ayşegül KOCA, klasik gitar

    1989’da Ankara'da dünyaya geldi. 2001-2006 yılları arası Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu ve Lisesi’nde okudu. 2006-2008 yılları arasında Hollanda'da Maastricht Konservatuarı'nda lisans eğitimi aldı. Hemen ardından Koblenz Gitar Akademisi'ne kabul edildi. 2010 yılında bu kurumdan “Artist ve Solist” diplomalarını alarak mezun oldu. 2013-2015 yılları arası Avusturya’da Graz Müzik ve Görsel Sanatlar Üniversitesi'nde Master yaptı. Burada "Çağdaş Müzik Performansı" ve “Film müziği” alanları üzerine yoğunlaşarak Avusturya'da çeşitli topluluklarla birlikte konserler verdi.

    Eğitim hayatı boyunca yarışmalarda dereceler elde etti ve bugüne kadar pek çok ülkeden konser ve ustalık dersi vermek üzere davet aldı. Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Romanya, Lüksemburg, Sırbistan, Hırvatistan, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Kıbrıs, Karadağ ve Kosova gibi ülkelerde konserler vererek uluslararası platformda ismini duyurmayı başardı. Festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda jüri üyesi oldu ve çeşitli orkestralarda solist olarak yer aldı. Almanya'da Koblenz Staatsorchester Rheinische Filarmoni Orkestrası, Meksika'da Xalapa Gitar Orkestrası, Silvestre Revueltas Gençlik Senfoni Orkestrası, Türkiye’de ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Orkestra Akademik Başkent ile konçertolar seslendirdi. Rodrigo'nun iki gitar için yazdığı Madrigal konçertosunu seslendiren ilk Türk gitaristi oldu.

    2016 yılında Benito Juárez Oaxaca Özerk Üniversitesi’nden (UABJO) aldığı davet üzerine Meksika'ya giderek Güzel Sanatlar Fakültesi Gitar Bölümü'nde eğitim verdi. 2017 yılında Türkiye’ye tekrar dönüş yapan Ayşegül Koca, 2019 yılı itibari ile akademik çalışmalarını Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sürdürmektedir.

    Halit Hakan TURGAY, flüt

    Dünyanın en ünlü flütçülerinden William Bennett tarafından “çok önemli ve doğal bir müzisyen” olarak tanımlanan Halit Turgay, müzik eğitimine 1978 yılında, İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başladı. 1990 yılında İskoçya’nın Aberdeen kentinde düzenlenen “Uluslararası Genç Müzisyenler Festivali”ne katıldı ve festival kapsamında düzenlenen yarışmada birincilik “The Skene” ödülünü kazandı. Aynı yıl Londra Kraliyet Müzik Akademisi’ne sınavsız kabul edilen Turgay, eğitimine İngiliz Kültür Heyeti’nin verdiği burs ile William Bennett’in öğrencisi olarak devam etti. Aynı zamanda Charles Dagnino, Peter Lloyd, Alan Lockwood ve Keight Bragg (pikolo flüt) gibi birçok ustanın kurslarına katıldı. 1987 yılında, Lisans eğitimini Japon flütçü Sadako Özistek ile, 1993 yılında yüksek lisans eğitimini ve 2002 yılında doktora programını İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Flüt için yazılmış birçok eserin Türkiye’de ilk seslendirilişini yapan Turgay, başta Hüseyin Sermet, William Bennett, Ashan Pilai, Jonathan Leathwood, Şirin Pancaroğlu, Yaprak Sandalcı gibi usta müzisyenlerle çalışmanın dışında, Il Musici di Roma, Artemisa Oda Orkestrası, Savaria Senfoni Orkestrası, London Octave Chamber Orchestra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Senfoni Orkestrası gibi orkestralarla solist olarak konserler verdi. Solist olarak, Nice, Cannes, Marsilya, Moskova, Toulouse, Sofya, Atina, Brudge, Budapeşte, Londra vb. şehirlerde büyük beğeni kazandı. 24 yıldır İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve 2014 yılından beri Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Dr. olarak flüt ve oda müziği öğretmenliği yapmakta olan Hakan Halit Turgay 2019 yılı itibari ile akademik çalışmalarını Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Çalgı Eğitimi Bölümü'nde sürdürmektedir.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü