Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Geniş Merdiven ''Denizlerce''

    • Konser

    Geniş Merdiven ''Denizlerce''

    Murat Mengirkaon ile Barış Yıldırım’ın 2021 sonundan itibaren Geniş Merdiven Orkestra ile birlikte hayata geçirdikleri “Geniş Merdiven” konserler dizisinin “Denizlerce” başlığını taşıyan ayağı 29 Nisan 2022 tarihinde İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Brecht’in “epik tiyatro” ve Theodorakis’in “halk oratoryosu” kavramlarını birleştiren “epik oratoryo” türü çerçevesinde oyuncu Latif Tiftikçi’nin anlatıcılığıyla gerçekleşecek konser, bestecilerin kendi şarkılarıyla dünyanın ve ülkemizin ilerici müzik geleneğini, 71 devrimci çıkışının 12 Mart darbesinin ardından birbiri ardınca infaz edilen önderlerini hatırlamak üzere harmanlıyor.

    Geniş Merdiven projesi adını Theodorakis’ten çevrilerek uyarlanan ve ilk kez bu konserlerde dinleyiciyle buluşan “O Antonis şarkısından alıyor. Katyuşa, El Pueblo, Bu Dağlar Ucabaş gibi dünyanın farklı dillerinde söylenen şarkıları, orijinalindeki imgeleri, fikirleri ve ses uyumlarını koruyarak Türkçeye kazandıran müzisyenler, Livaneli’nin Atlı (Cordoba) örneğinde olduğu gibi Türkçedeki şarkıları da dünya dillerine taşıyor. Geniş Merdiven konserlerinde Türkçe ve Kürtçenin yanı sıra İspanyolca, Rusça, Azerice, İtalyanca gibi diller sahnede yerini alıyor.  

    Murat Mengirkaon’un Deniz-Yusuf-İnan’a dair şarkısı Üç Yağmur Damlası ve Hrant Dink’i anlatan Kuş Rüyası; Barış Yıldırım’ın Ulaş Bardakçı’ya dair şarkısı Erkenci Badem Gülü, Cihan Alptekin’i anlatan şarkısı Oy Cihan Bizum Cihan ve İbrahim Kaypakkaya’nın annesinin ağıtına yaptığı özgün beste, 71 devrimciliğinin önemli figürlerinin özgün bir müzikal yorumla hatırlandığı “Denizlerce” konserinde çalınacak şarkılar arasında yer alıyor. 

    Geniş Merdiven Orkestra
    Klasik Gitar Barış Yıldırım
    Bağlama, Kopuz, Buzuki Murat Mengirkaon
    Keman Ezgi Tekin
    Flüt, Kaval, Tütek Özgür Duran
    Akustik Gitar Kurtuluş Doğru
    Bas Gitar Asım Murat Okur
    Davul, Perküsyon Yılmaz Yıldız
     

    Geniş Merdiven Orkestra
    Klasik Gitar Barış Yıldırım
    Bağlama, Kopuz, Buzuki Murat Mengirkaon
    Keman Ezgi Tekin
    Flüt, Kaval, Tütek Özgür Duran
    Akustik Gitar Kurtuluş Doğru
    Bas Gitar Asım Murat Okur
    Davul, Perküsyon Yılmaz Yıldız

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü