Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Grand Pera Filarmoni Konserleri "İstanbul Oda Orkestrası"

    Hüseyinağa, İstiklal Cd. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul 19 Şubat 2023 Pazar
    • Konser

    Grand Pera Filarmoni Konserleri "İstanbul Oda Orkestrası"

    Şef: Hakan Şensoy

    Solistler: Murat Erginol "Keman"

                     Utku Çetin "Klarnet"

    Murat Anıl Erginol

    2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduğu sene, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası kadro sınavını kazanarak orkestra üyesi oldu. 2006 - 2018 yılları arasında Borusan Filarmoni Orkestrası’nın üyesi olarak konserlere ve yurtdışı turnelere katılmıştır. Yaşar Üniversitesi Senfoni Orkestrası, İstanbul Oda Orkestrası konserlerine başkemancı olarak katılan, başta İstanbul Opera ve Balesi orkestrası ile solist olarak, resital ve oda müziği etkinliklerinde bulunan Erginol, 2009 yılında kurulan Semplice Quartet ile yurt içi ve yurt dışında konserler vermiş, İstanbul Müzik Festivali, Aix-En Provence Festival, Bosch Genç Klasikçiler gibi birçok festivale katılmış, 2016 yılı Donizetti Müzik Ödülleri’nde “ Yılın Oda Müziği Grubu” ödülüne layık görülmüştür. Aynı grup ile 2016 yılında Viyana Müzik ve Performans Sanatları Üniversitesi’nin seçkin oda müziği gruplarının kabul edildiği Haydn Enstitüsü’nde eğitim görmüş, bu kapsamda Viyana’da ve Avusturya’da konserler vermiştir.

    Halen istanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası ve Tekfen Filarmoni Orkestrası’nda orkestra üyeliği yapmakta, Gedik Sanat kurumunda sanat kurulu üyeliği ve Gedik Filarmoni Orkestrası’nın başkemancılık görevini üstlenmektedir.

    Utku Çetin

    İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Fagot ve klarinet sanatçıları olan bir aileden gelen Utku, ilk klarinet derslerini babası Feza Çetin’den aldı.

    2017 ekim ayında Conservatoire a Rayonnement National de Paris (CRR)’nin sınavını kazanarak dünyaca ünlü Prof. Florent Heau’nun ve Prof. Alexandre Chabot’nun klarinet sınıflarına kabul edildi. Bu süreçte solistlik ve yüksek teknik derslerine, orkestra desifraj ve orkestra konserlerine devam eden Utku Çetin, Paris’te arkadaşlarıyla kurdukları Cello, Clarinet ve Piyano’dan oluşan oda müziği grubu Trio Mimesis ile de konserlerine devam etmiştir. 2019 yılında girdiği klarinet sınavında sınıfının en yüksek notunu alarak DEM diploması almaya hak kazanmıştır. Halen Conservatoire Royal de Liege Ecole Superieure des Arts de la Federation WallonieBruxelles’de klarinet sanatçısı Benoit Viratelle ile Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

    Aynı zamanda Prof. Patrick Baton ile orkestra şefliği çalışmalarına devam etmektedir. Utku Çetin kıymetli Borusan Kocabıyık Vakfı Ailesi’nin bursiyerlerindendir.

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - Grand Pera Emek Sahnesi

    - Etkinlik iptal edilmediği veya ertelenmediği müddetçe bilet iade, iptal ve değişikliği yapılamaz.

    - Etkinlik girişinde bilet kontrolü yapılacaktır, biletinizi telefonunuzdan göstererek qr kodunu okutmanız gerekmektedir.

    - Belirtilen saat etkinlik başlangıç saatidir. Kapı açılış saati 19:00’dur.

    - Geç gelen izleyiciler tiyatro gösterilerinde ara varsa arada; konser, dans, performans gibi gösterilerde uygun olan ilk alkışta alınır. Aksi durumlarda içeri alınamaz.

    - Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

    - Kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.

    - Telefonların kapalı/sessiz konumda tutulması gerekmektedir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Grand Pera Filarmoni Konserleri "İstanbul Oda Orkestrası" Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AvrupaGrand Pera Filarmoni Konserleri "İstanbul Oda Orkestrası" İstanbul Avrupa Biletleri

    AdresGrand Pera Emek Sahnesi
    150,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü