-

Grup Dost Yürek - İçimizdeki Sesler

  • Konser

Grup Dost Yürek - İçimizdeki Sesler

Aysun Timurcan önderliğinde kurulan grup, dostluk ve sevgiyle bütünleştiklerinden ötürü 1993 senesinde Dost Yürek adını alır. Doksanlı yılları takiben, performansa dayalı çalışmalarıyla Timurcan’ın bestelerinden oluşan konserlerine flüt, gitar, keman olmak üzere önce trio, sonra çello eklenerek quartet olarak devam ederler. Kadın müzisyenlerden oluşan gruba, zaman zaman değerli birçok müzisyen eşlik eder.

1999 senesinde Klip müzikten yayınlanan AZE adlı albümleri ve arkasından Ada plaktan yayınlanan karma eserlerin seslendirildiği ve birçok değerli müzisyenin yer aldığı KÖPRÜLER albümünde AZE Enstrümantal olarak canlı performans kayıtlarıyla yer alırlar.

İki binli yılların başlangıcında grubun kurucusu Aysun Timurcan, İzmir’e yerleşir. Müzik çalışmalarına Ege’den devam eden Timurcan, Dost Yürek’in daimi karakteri flütist Dilara Elagözlü ile birlikte ikili olarak konser ve dinletilerine ara ara devam ederler. İkili 2019 yılından itibaren sürdürdükleri resim ve rölyef çalışmalarını tutkulu sanat ruhlu maceralarına SESLER VE RENKLER başlığını ekleyerek Dost Yürek olarak salgın sürecine rağmen çalışmalarına devam etmektedirler.

Yaşama dair konuları, hikayeleri seslere büründüren eserlerinde çok seslilik ön planda olurken, Dost Yürek'e Timurcan’ın 2019 İzmir korolar festivalinde tanıştığı Nesrin Bacak, akordeon, piyano ve birçok renk enstrümanıyla dahil olur. Keman eşliklerde uzun süredir Burak Şenışık’la birlikte çalışan Dost Yürek’e, ritim eşliklerde ekibe yeni dahil olan Murat Okyar eşlik ediyor.

Gitar, vokal: Aysun Timurcan

Flüt, vokal: Dilara Elagözlü

Akordeon, piyano, ukulele, vokal: Nesrin Bacak

Keman: Burak Şenışık

Ritim: Murat Okyar

 
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü