Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Konya Mistik Müzik Festivali - Jordi Savall / İspanya

    • Konya Mistik Müzik Fest.

    Konya Mistik Müzik Festivali - Jordi Savall / İspanya

    JORDI SAVALL

    Jordi Savall, müzik eğitimine altı yaşında, doğduğu şehir olan Barselona’daki Igualada Çocuk Korosu’nda başladı. 1964 yılında viyolonsel eğitimi gördüğü Barselona Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra, 1965 yılında Ars Musicae Akademisi’nde antik dönem müziği eğitimine ve bir yandan da kendi imkânlarıyla viyola da gamba öğrenmeye başladı. 1968 yılında girdiği, İsviçre’nin Basel şehrindeki Schola Cantorum Basiliensis’te müzikte uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından, 1973 yılında kendi hocası August Wenzinger’in yerini alarak halen lisans ve ustalık sınıfı dersleri verdiği okulun bir üyesi oldu.

    Sanatçı; 160’ı aşkın albümüyle Fransa Kültür ve İletişim Bakanlığı tarafından “Officier de l’Ordredes Arts et des Lettres” (1988); Katalonya Bağımsız Hükümeti (Generalitat) tarafından “Sant Jordi Cross” (1990); Le Monde de la Musique tarafından “Yılın Müzisyeni” (1992); Victoires de la Musique tarafından “Yılın Solisti” (1993); İspanya Kültür ve Sanat Bakanlığı tarafından “Güzel Sanatlar Altın Madalyası” (1998); Viyana Konzerthaus tarafından Fahri Üyelik (1999); Louvian Katolik Üniversitesi tarafından “Honoris Causa Fahri Doktorası” (2000); “Victoire de la Musique” (2002); Katalonya Parlamentosu tarafından Altın Madalya (2003) ve Almanya Hükümeti tarafından “Preise der Deutschen Schallplattenkritik” Ödülü (2003) gibi ödül ve nişanlarla onurlandırıldı.

    Günümüz müzik dünyasının en saygın ve önemli isimlerinden biri olarak, güzel müziğe kulak veren bütün müzikseverlere vazgeçilmez bir repertuar kazandırdı. Kendini değeri anlaşılmamış müziklerin, gizli kalmış hazinelerin keşfine adayarak, kemancı ve müzik yönetmeni sıfatıyla otuz yılı aşkın bir süre, halen sürdürdüğü araştırma ve inceleme çalışmalarıyla çeşitli performanslara imza attı.

    Neslinin en yetenekli ve çok yönlü müzisyenlerinden biri olan Savall, konser sanatçısı, eğitimci, araştırmacı ve yeni kültür ve müzik projelerinin yaratıcısı olarak, tarihi müziğin günümüzde yeniden değerlendirilme sürecinin baş mimarlarından kabul ediliyor.

     

    ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu