Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Konya Mistik Müzik Festivali - Pera Ensemble / Almanya

    Konya Mistik Müzik Festivali - Pera Ensemble / Almanya

    • Konya Mistik Müzik Fest.

    Konya Mistik Müzik Festivali - Pera Ensemble / Almanya

    PERA ENSEMBLE

    Haçlı seferine katılmayı reddeden ve bu nedenle Papa Gregory IX tarafından aforoz edilen önemli sanat, felsefe ve müzik hamisi Palermo'daki Kayzer FrederickII Sarayında, Hiristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar önemli görevler yürütmektedir. Bir yandan da İslam-Arap Kültürü bu dönem hakimiyetini sürdürmektedir. Levant'ta, şark nağmeleri ve Orta Çağ'ın İtalyan şarkıları icra edilmektedir.

    Albigensian Haçlı Seferi'nin dehşetinden kaçan Provençal Batılı ozanlar, Palermo sarayında sıcak bir şekilde karşılanmasaydı ve yerli şairleri saraydaki işlenen Aşk idealleriyle onlara ilham vermeseydi, İtalyan edebiyatı tamamen farklı bir yol izleyebilirdi ve Dante’nin İlahi Komedyası hiç yazılmamış olabilirdi. İlk ozan olarak kabul edilen Aquitaineli William'ın, dört Arapça-İspanyolca güfteleri neredeyse kelimesi kelimesine kendi el yazmalarından birine aktardığına dair bilgiler de bu döneme dikkatimizi çekmektedir. Aynı zamanda İberya Keşfi sırasında Hristiyanlar için savaşan bir askeri lider olan William, Arapça'yı mahkumlarından ve muhaliflerinden öğrendiğine dair rivayetler de var. Yani bu dönem Şark kültürü ve müziği Batıyı önemli bir şekilde etkilemiş hatta Batı Şark müziği enstrumanlarını, şiir ve müzik formlarını nerdeyse tamamen bünyesini almıştır. İspanya'dan (Cantigas) müzik, Endülüs'ten Arapça şiirler ve şarkılar Oksitan ozanlarına (Peirol, Uc de Saint Uc) doğru geçişi göstermektedir. Güney İtalya'dan ve II. Frederick'in sarayından müzik, Laudariodi Cortona'dan şarkılar, Francis üzerine metinler vardır. Memlûkler döneminden Selçuklulara ve bu dönemden şiirler, müzikler,  İbn Arabi'den, SadreddinKonevi'ye ve Mevlâna’ya…..

    Pera Topluluğu, Doğu'dan Batı'ya ve geçmişten günümüze müzikal bir yolculuğu yansıtıyor. Pera Topluluğu’nda, erken dönem müzikte uzmanlaşmış, uluslararası üne sahip solist ve çalgıcılar yer almaktadır.

    ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
    ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu