-

Mağfiret İklîmi Konseri - İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu

İstanbul - Yenikapı Mevlevihanesi Konser Oturma Düzeni 16 Şubat 2022 Çarşamba
  • Konser

Mağfiret İklîmi Konseri - İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu

Sanat Yönetmeni: Mehmet İhsan Özer

Mağfiret; örtmek, gizlemek, birinin kusurunu ifşâ etmeyip bağışlamak” manasına gelen ve Iklim de; bir yerin hava şartları, memleket, Küre-i arzın kıt’a ve her memleketi, gibi manâlar ifade eden kelimelerdir. Bu iki kelimeden oluşan bu isim “bağışlanma, af edilme zamanı” manasında ifade edilmeye çalışılmıştır. Peygamberimiz Efendimizin (SAV)  bir Hadis-i Şerifinde “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden âzad olma ayı” olarak ifade buyurdukları Receb, Şâban ve Ramazan-ı şerife affa mazhar olarak girmenin müjdesini veren bu Hadis-i Şerif, hem Üç Aylar iklimine girmemizden sebep MAĞFİRET İKLİMİ isminde, ve bu minvalde tertip edilmiş bir repertuvarı siz sanat severlerle buluşturmak istiyoruz.
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - Yenikapı Mevlevihanesi Konser Oturma Düzeni

ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü