Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Marcelo Nisinman Quartet - Astor Piazzola Anısına

    Doğanbey Mahallesi، Talatpaşa Blv No:38, 06050 Altındağ/Ankara 11 Mart 2023 Cumartesi
    • Konser

    Marcelo Nisinman Quartet -  Astor Piazzola Anısına

    - Astor Piazzolla'ya Saygı -

    Arjantinin en ünlü  ve Avrupa’nın en saygın bandoneon sanatçısı Marcelo Nisinman Ankaralı müzikseverler için Astor Piazzolla’nın doğum günü olan 11 Mart’ta gerçekleşecek bu konserde ona adanmış çok özel bir program hazırladı.

    Nisinman bu çok özel konsere dair şunları aktarıyor…

    “Henüz çok küçükken Astor Piazzolla ile tanıştığım için şanslıydım.

    O yaşlarımdan itibaren, ona dair özünü kavrayabildiğim her şey tamamen saf ve doğrudan idi.

    Ve daha açık olmak gerekirse: Piazzolla onun gibi olmayı öğrenmenizle ve bir kopyası olmanızla kesinlikle ilgilenmiyordu. Onu ilgilendiren asıl şey kendi vizyonuyla yaptığımız tüm müzik çalışmalarınızda kendi özgün yolunuzu bulmanızı istiyordu.

    Bu yüzden ilk kompozisyon öğretmenimle (Paul Hindemith öğrencisi Guillermo Graetzer) temasa geçen Astor'un ta kendisiydi.

    Bu konser onun özüne alçakgönüllü bir övgü olacak, ama bunu onu taklit ederek ya da sadece onun müziğini çalarak değil onunun özünü yaşatan ona adadığım kendi özgün müziğimle harmanlanarak yapacağız.

    Bu özel konserde, Bordel 1900 veya Violentango gibi unutulmaz eserleri mümkün olduğunca sadakatle çalarak Tango'nun geçmişini ve Piazzolla’nın çalışmalarını içeren bir yolculuğa çıkacağız.

    Bu konserde ben ve birbirinden değerli müzisyen arkadaşalarımla, Piazzolla’nın temsil ettiği, bana öğrettiği ve bu sebeple her daim onun sayesinde, minnetle borçlu hissettiğim, kendi vizyonumla, onun doğum gününde gerçekleşecek bu özel konseri değerli hocam Astor Piazzolla’ya adıyoruz.

    Umarım ona layık olmayı başarırız.”

    Gençlik yıllarını Piazzolla müzik yaparken onunla birlikte geçirme ayrıcalığına sahip büyük müzisyen Nisinman, konserde icra edilecek her eserin Piazzolla olan bire bir bağının nerden geldiğini anlatacağı bu sıra dışı konseri bu anlamlı geceyi ona ithaf ediyor.

    Avrupanın en seçkin klarnetçilerinden kabul edilen Thorsten Johanns, en seçkin konserlerin vazgeçilmezi kontrbas ustası Zoran Markoviç, gerek klasik gerekse elektro gitarda en çok aranılan Alberto Mesirca ve de bandoneon virtüözü Marcelo Nisinman’ın solistliğinde sahneye çıkacak dörtlü, Piazzolla’nın doğum gününde Ankaralı müzikseverleri tangonun bambaşka aleminde unutulmaz bir yolculuğa çıkaracaklar.

    CSO Ada Ankara  ayrıcalığıyla gerçekleşecek konserimize siz müzik severleri 11 Mart 2023 tarihinde Ana Salon’a bekliyoruz.

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Marcelo Nisinman Quartet - Astor Piazzola Anısına Biletleri ve Fiyatları

    AnkaraMarcelo Nisinman Quartet - Astor Piazzola Anısına Ankara Biletleri

    AdresCSO ADA ANKARA Ana Salon
    50,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü