Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Ruken

    26. Uluslararası Ankara Caz Festivali-Ruken

    • Caz

     26. Uluslararası Ankara Caz Festivali-Ruken

    Ruken

    Ruken Barış                        v

    T. Şinasi Celayiroğlu            egtr, agtr

    Cesar Latorre Trabanco       p, kbd

    R. Gökhan Koçer                b, cgtr

    Achim Heine                        d, perc

    Jasper Blom                         sax

    Grup üyelerinin beş farklı kökenden oluştuğu Ruken, modern caz ve Anadolu müziğini bir araya getirdiği parçaları ile 26. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında Cermodern’de sahne alıyor. Birbirinden farklı kültürlerin buluştuğu bu özel konsere tüm müzik severleri davet ediyor, katkılarından dolayı Hollanda Büyükelçiliğine teşekkür ediyoruz.

    Ruken’in temel bileşenleri, modern caz müziği kökenli armonik yapılar ve Anadolu müzik birikiminden alınan ilhamla yazılan özgün ezgilerden oluşuyor. Bu bağlamda üretilen besteler ve düzenlenen geleneksel şarkı ve türküler aracılığı ile iki ayrı dinleyici kitlesini “diğer” tarafa çağırıyor; Bir yandan caz ve füzyon dinleyicisi olan müzikseverleri İngilizce sözlü özgün besteler aracılığı ile Anadolu müzik geleneğine aşina ediyor ve kendisini Anadolu şarkılarıyla evinde hisseden dinleyicileri geleneksel şarkı düzenlemeleri ile modern cazın zenginliğinden keyif almaya teşvik ediyor.

    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanan bu projenin içeriği hiçbir surette Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Caz Derneği’ne aittir.

     

    Ruken

    Ruken Barış                        v

    T. Şinasi Celayiroğlu            egtr, agtr

    Cesar Latorre Trabanco       p, kbd

    R. Gökhan Koçer                b, cgtr

    Achim Heine                        d, perc

    Jasper Blom                         sax

    Consisting of six members from five different origins, Ruken combines modern jazz standards with Anatolian music and will be taking the stage at Cermodern as a part of the 26th International Ankara Jazz Festival. We would like to invite all music lovers to this special event where different cultures meet. We thank the Dutch embassy for their support.

    Ruken’s uniqueness comes from combining modern jazz and Anatolian music and creating unique melodies from both. While inviting the modern jazz and fusion audience to the Anatolian music culture with English lyrics and unique compositions, Ruken also invites the traditional Anatolian music audience to modern jazz with traditional song arrangements.

    Prepared with the support of the Ministry of Culture and Tourism, the content of this project does not reflect the views of the Ministry of Culture and Tourism in any way and the only responsibility for the content belongs to the Jazz Society of Türkiye.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü