Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Rüyaların Dansı - Dancing in the Dreams

    120 dakika
    • Konser

    Rüyaların Dansı - Dancing in the Dreams

    Yaş Sınırı: 12+

    Bu proje Cagatay Akyol un Göteborg 'ta  yapılan Uluslararası Frontside Oda müziği festivalinde, prova sırasında çekilen minik bir videonun instagram da yayınlanmasının ardından, bu videoyu  Nicola Esposito nun tesadüfen görmesi sonucu Meydana gelen müzikal bir beraberliğin başlangıcı ile birlikte ortaya çıkmıştır Bu başlangıç 2021 Agustos ayında Iowa da yapılan studyo layıtları ile başlamış ve bir  Amerikanın önde gelen  CD firmalarından biri olan  MRS CLASİC tarafından basılarak Aralık 2021 de Amerika satışa sunulmuştur.

    “Çalgısının cambazı olan bu fenomen kişilik, müzik yapma bilincinin doruğunu örneklendirdi. Çağatay’da kavrayış, duyuş, seziş, buluş, yaratış, müzikal bilinç refleks halindedir. Arpına sarıldığı zaman, kulaklarınıza inanamayacaksınız. Tepeden tırnağa müzikçidir ve asıl önemlisi ender rastlanan bir kültürel olgunluğa sahiptir.”

    Ahmet Say

    Müzik Yazarı

    Cumhuriyet

    Çağatay Akyol

      Arp eğitimine 1980 yılında 10 yaşındayken Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Doçent Kaysu Doğanay’ın öğrencisi olarak başladı ve 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl 19 yaşındayken Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda solist arpçı olarak göreve başladı.

      1989-1995 yılları arasında katılmış oldugu bir cok uluslararası gençlik orkestralarinda ülkemizi başarıyla temsil etmiş  ve Bu orkestralara katılan ilk genç Türk müzisyeni olarak ta kendinden sonra gelen diger genç bir çok Türk orkestra sanatçısının önünü açarak bu plarformlarda yer almalarina  öncülük etmiştir.

      1991 de Alman Akademisyenler  (D.A.A.D.) bursu kazandı ve Berlin Muzik Akademisi’nde Mariana Schmidt Kriceberg ve Regina Herving ile çalışarak 1993 yılında üstün dereceyle mezun oldu.

      Salzburg Music Festival, Wien Modern, BBC Prohms, Amsterdam Mahler Festival, Budapest Spring Festival, Schleswig Holstein Music Festival, Festival de Radio France en Montpellier ve Ferrara Musica gibi festivallerde sahne aldı, Claudio Abbado, Bernard Haitink, Riccardo Chailly, Peter Eotvos, Michael Gielen, Yakov Kreisberg, James Judd, Giuseppe Sinopoli, Tugan Sokhiev, Daniel Gatti ve Daniel Harding gibi dünyaca ünlü şeflerle çalıştı.

     1992 yılında Misafir Sanatçı olarak Berlin Runfunk Senfoni Orkestrası (R.S.B.) ve Dresdner Staats Kapelle’de   görev aldı.

      Solist olarak Yurtiçi ve Yurtdışı nda bir cok orkestra ile birlikte konserler veren sanatci,

    2006 yılında Felix Godefroid Uluslararası Arp Yarışması’na jüri üyesi olarak davet edildi.

    2008-2010 yılları arasında Mahler Oda Orkestrası’nda konuk sanatçı olarak görev aldı.

    Kalan Müzik’in sanatçısı olup basılmış iki CD’si vardır;

    -Lirik Arp ve blokflut (Kasım 2004)

    -Cihat Aşkın’la arp ve Keman (Temmuz 2009)

    2011 yılında Anadolu’daki Hitit müziği temalı AB projesi Hattuşa temalı araştırma da hitit arplarını dünyada çalan ilk ve tek kişidir.

    2012 yılında Anadolu entrumanlariyla Arp'i buluşturan ve Türk müzisyen Ferhat Erdem’le birlikte gerçekleştirdikleri ARPANATOLIA’yı kurdu ve Bu proje ile bir çok yurt ici ve disi konserler gerceklestirdi.

    2012 yılında  piyanist ,besteci Fazıl Say’ın Mezopotamya Senfonisi’nde basblokflut  solisti olarak Almanya,Japonya ve Ulkemizde Fazıl Say ile birlikte bir cok kez konserler gerceklestirdi. Bu konserlerin CD ve DVD’si tum dunya da satışa sunulmuştur.

    2010-2015 yılllari arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarın da arp dersleri verdi.

    2016 Yilinda 2 kez Koreye davet edilen sanatci 2017 yilinda da Dunya Arp Kongresinde konser vermek uzere HongKong a davet edildi.2018 ve 2019 konser sezonunda YılindaÇin,Kanada,Ukrayna,Rusya ,Almanya,Japonya Amerika ve İtalya dan konserler yapmak üzere davet almıştır. Santçi 2020 yilinda da Almanya, Isveç,Amerika,Polonya,Cin de konserler gerceklestirecektir.

    Sanatcı halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda solo Arp sanatcısı olarak görev yapmaktadır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü