Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Sanat Aşkına Koş

    • Koşu

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Sanat Aşkına Koş

    Başlangıç: Ulucanlar Cezaevi Müzesi
    Bitiş: CSO Ada Ankara
    Mesafe: 5 Km
    Kontenjan: 1000 kişi ile sınırlıdır.

    Sanat Aşkına Koş etkinliğine katılmak için aşağıda bulunan linkten formu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurmayan katılımcıların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

    https://www.ceoevent.com.tr/baskent-kultur-yolu-kosusu-katilim-formu

    NOT:

    Ödüller kadın ve erkek kategorilerinde ayrı ayrı verilecektir.

    Kitler, 11 Haziran Cumartesi günü 10:00- 18:00 saatleri arasında Cso Ada Ankara üst kat fuaye alanından edinilebilecektir.

    Tişört, göğüs numarası, yarış öncesi ve sonrası ikram yarış paketinin içerisindedir.

    Katılım yaşı 18 ve üzeridir.

    Yarışma Kuralları

    İlk kez düzenlenecek olan “Başkent Kültür Yolu Koşusu” 5 Km etabı 12 Haziran 2022 tarihinde saat 09:30'da Altındağ/Ankara'da yapılacaktır. Yarışma; 5 Km , rotası parkur bilgileri kısmında belirtildiği şekilde olup, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde  başlayacak ve  CSO Ada’da son bulacaktır.

    Kayıt Olma, Kayıt Ücreti ve Kayıt İptali

    Kayıt Başlama Tarihi: 03 Haziran 2022

    Son Kayıt Tarihi: 11 Haziran 2022 – saat 15:00

    Katılım Ücreti: 40 TL (Festival paketi: Sigorta, Tişört, Madalya, Göğüs Numarası, Kumanya)

    Kayıt İptali: Kaydolduğunuz andan itibaren hizmet süreçlerimiz başladığı için kayıt iptali, ertelemesi ya da para iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

    Katılmasanız bile hakkınız olan yarış paketinizi dağıtım noktasından teslim alabilirsiniz.

    Yarışma Bilgileri:

    Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar “Başkent Kültür Yolu Koşusu”nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.

    Yarış alanına sadece göğüs numarası olanlar alınacaktır.

    Genel Sıralama yapılacaktır, yaş gruplarına göre ayrı bir sıralama olamayacaktır.

    Genel Kurallar:

    Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

    Yarışma kulüplü, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olacaktır.

    Yabancı uyruklu sporcular pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara kayıt yaptırabilirler.

    Katılımcı, 11 Haziran 2022 tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. 

    Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

    Yarışma ile ilgili gerekli sağlık ve güvenlik hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaraları T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanacaktır.

    Ankara Atletizm İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte organizasyon komitesine teslim edecektir.

    Yarışmaya lisansı 2022 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.

    Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

    Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 12 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan “Başkent Kültür Yolu Koşusu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kaza, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 12 haziran 2022 tarihinde “Başkent Kültür Yolu Koşusu” nda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

    “Başkent Kültür Yolu Koşusu” esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvaffakatname dolduracaklardır.

    Sporcular organizasyon tarafından Covid-19 ile ilgili alınan tedbirlere uyacaklardır.

    Yarışma statüsünde idari, teknik ve mali konularda yazılı olmayan hallerde karar vermeye Organizasyon Komitesi yetkilidir.

    Sporcu paketi teslimi esnasında kimlik kartı ibrazı zorunludur.

    Kişisel Eşyalar

    Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

    Teknik Kurallar:

    Zaman Sınırı:

    Yarışma süresi 1,5 saat (90 dakika) olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların parkuru terk etmeleri sağlanacaktır. Bu süreden (90 dakikadan) sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır.

    Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak parkuru terk etmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir.

    Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

    Su İstasyonları:

     Alanda, 2. km ve varış noktasında su istasyonları bulunacaktır.

    Yarışma Programı:

    08:30- 09:00 Sporcuların CSO Ada Ankara ringlerle yarış alanına (Ulucanlar Cezaevi Müzesi toplanma alanı) getirilmesi

    09:00 Toplu Isınma

    09:30 Yarış Startı

    11:00 Yarış Bitişi

    11:00- 11:30 Ödül Töreni - CSO Ada Ankara 

    Yarış kiti dağıtımı

    Yarış paketi dağıtım yeri 11 Haziran 2022 tarihinde CSO Ada Ankara'da olacaktır. 

    Saat 09.00-15.00 arasında yarış kitlerinizi belirtilen adresten teslim alabilirsiniz.

    Ödüller

    Para Ödülü: Yarışta tek kategoride ilk 3 sporcu için para ödülü verilecektir.

    Olan sporcu 7.500 TL
    Olan sporcu 5.000 TL
    Olan sporcu 2.500 TL

    Madalya: Yarışı bitiren her sporcuya madalyaları yarış bitiminde takdim edilecektir.

    Kupa: Ödül töreninde genel sıralamada ilk 3 sıraya giren sporculara verilecektir.

    Zamanlama

    Yarış Kiti Dağıtım alanından yarışa kaydolan tüm katılımcılara, yarış esnasında derecelerini ölçecek, geri dönüşüm özelliğine sahip bir elektronik zamanlama çipi verilecektir.

    Yarışma esnasında göğüs numaralarınızı göğüs hizasında ve görünecek şekilde takmalısınız. Ayrıca zaman ölçüm çipleriniz göğüs numarasının arka kısmına entegre edilmiştir, sökmeye ya da çıkarmaya çalışmayın. Çipsiz koşan yarışçıların dereceleri ölçülememektedir.

    Çipiniz sizin kimlik bilgilerinizle eşleştirilmekte olduğu için diğer koşucularla çipinizi değiştirmemenizi önemle rica ederiz.

    Start noktasındaki, parkur içerisindeki veya bitiş çizgisinde bulunan çip sistemlerinden iki kez geçmeyiniz. Bu hareketiniz koşu zamanınızın yanlış ölçülmesine sebep olacaktır.

    Koşu bitiminde bitiş çizgisini geçtikten sonra herhangi bir sebeple parkura geri dönmeyiniz. Bu durumda sistem çipinizi tekrar ölçeceği için koşu zamanlamanız sistemden son geçtiğiniz saate göre tekrar revize edilecektir.

    İlk Yardım:

    Parkur boyunca yeterli sayıda ambulans görev yapacaktır.

    Başlangıç ve bitiş alanlarında tüm sağlık önlemleri alınacaktır.

    Sağlıkla İlgili Öneriler:

    Hayatı tehdit edici bir hastalığınız varsa yarışa kesinlikle katılmayınız.  Yarışa uykunuzu almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız.

    Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü