Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sarah Pagin "Müziğin Renkleri"

    • Konser

    Sarah Pagin "Müziğin Renkleri"

    Çok yönlü yıldız soprano Sarah Pagin renklerin konu olduğu bu konserinde Ankaralı müzikseverlere farklı duygu ve hisler yaşatacağı sıra dışı bir program hazırladı.

    Bu konseri ‘müziğin renkleri’ olarak adlandırma fikri ünlü Fransız besteci Claude Debussy’nin eseri ‘Yeşil’ den alınan ilhamla doğmuş. Müzikte renklerin vurgulandığı genişletilmiş repertuar ile evrensel renk teması etrafında her türlü müzik türünü harmanlayan bu çarpıcı konser CSO Ada Ankara’ya özel olarak hazırlanmış bir prömiyer özeliği taşımaktadır.

    Farklı zaman ve janralardan birçok besteci duygularını ifade etmek için hep renklerden ilham almıştır. Ankaralı müzikseverler bu konserde, GeorgFriedrich Haendel'in "La Bianca rosa” sı beyazın saflığını ifade ederken Gabriel Fauré için sakinliği ve dinginliği nasıl sembolize edebileceğini ve, Elton John veya Brahms için mavinin nasıl algılandığını ve pembenin ne kadar eğlenceli olduğuna şahit olacaklar.

    Konser Phil Collins tarafından bestelenen ve CindyLauper tarafından söylenen "Gerçek Renkler / True Colours” ile başlayacak, çünkü kişinin kendi özelliklerinin tüm renklerle parlaması gerektiğini anlatmaktadır.

    Konserin ikinci bölüm tamamen "gerçek renklere" odaklıdır. Bu renkler üzerinde oluşturulan repertuarın çeşitliliği nedeniyle yeşil, mavi, mor ve pembe seçilmiştir. Konserin ikinci yarısına genellikle doğa ve umutla ilişkilendirilen Debussy’nin muhteşem eseri “Yeşil” ile başlayacak. Ve ardından Offenbach’tan ‘Vert-Vert’ (bu operetin ana karakterinin adı yeşil anlamına gelmektedir) ile devam edecek. Mavi her daim dinginlik rengi, şifa ve güven ile ilişkilendirilmiştir, bu programda ise Brahms ve Elton Joh'nun ‘mavi gözler’ temasını yorumlaması arasında bir paralellik kuruluyor ve efsanevi şarkıcı Billie Holiday’ den ünlü caz şarkısı "Blue Moon” ile maviye olan yolcuğumuz sonlandırılıyor.

    CSO Ada Ankara Mavi Salonunu dolduran dinleyiciler Larry Clinton’ın parçası ile hızlıca mor renge yapılan atfın ardından, birlikte romantizm ve mutluluğa ilham veren bir renk olan pembeye dalacaklar. Mancini’nin unutulmaz “Pink Panther / Pembe Panter” i ve " Pink Shoelaces / Pembe Ayakkabı Bağcıkları “ ileartacak neşe, aynı zamanda bu konserin yavaşça sonuna yaklaştığımızın bir ibaresi olacak. Ve konserin finalinde Türklerle özdeşlemiş “turkuaz mavi” rengin vurgulandığı ünlü Türk şarkıcı Sezen Aksu’nun “Firuze” si ile konser son bulacak.

    Sarah Pagin, soprano

    Zafer Gökçer, piyano

    Ali Rıza Doğan, saksafon

    Gökhan Över, kontrbas

    Serkan Alagök, davul

    Program:

    C. Lauper True Colors

    G.F. Haendel La bianca rosa

    G.Fauré La lune blanche luit dans lesbois

    Soundgarden Black Hole Sun

    Amy Winehouse Back to Black

    S.Bassey Goldfinger

    M.Bauer Gold of the night and day

    - ARA -

    C.Debussy Green

    J.Offenbach Vert-vert n’est plus un enfant

    B. Holiday Blue Moon

    J.Brahms Dein blaues Auge

    E. John Blue Eyes

    L. Clinton Deep Purple

    H. Mancini Pink Panther

    F. Jeffries Meglio Stasera

    D. Stevens. Pink Shoelaces

    Sezen Aksu. Firuze

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü