-

Tekfen Filarmoni ve Sayaka Shoji

  • Konser

Tekfen Filarmoni ve Sayaka Shoji

• Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

Paganini Yarışması birincisi Sayaka Shoji, Tekfen Filarmoni ile 13 Kasım’da Ankara’da.

Ülkemizin sayılı özel sanat kurumlarından ve 2019-2022 yılları arasında, İstanbul Müzik Festivali Açılış Orkestrası olan Tekfen Filarmoni, CSO Ada Ankara’da ilk kez konser vermeye hazırlanıyor. Daimi şef ve sanat direktörü Aziz Shokhakimov yönetimindeki orkestra, 13 Kasım saat 20.00’deki konserinde dünyaca ünlü Japon keman sanatçısı Sayaka Shoji’ye eşlik edecek.

Kemanla 5 yaşında tanışıp ilk konserini 14 yaşında veren Tokyo doğumlu Sayaka Shoji, 1999 yılında, henüz 16 yaşındayken Paganini Uluslararası Keman Yarışması'nda birincilik ödülünü kazanarak, bu ödülü alan en genç ve ilk Japon sanatçı unvanının da sahibi oldu. Shoji, Berlin Filarmoni, Londra Senfoni, New York Filarmoni, Baltimore Senfoni, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası, Orkestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia ve WDR Senfoni Orkestrası gibi önemli orkestralar ile birlikte konserler verdi. Shoji sanatını, halen 1729 yapımı bir Recamier Stradivarius ile icra ediyor. 

PROGRAM

Ferit Tüzün                       Nasreddin Hoca Humoresque

Prokofiev, Sergei             Keman Konçertosu No.2, Sol Minör Op.63

Dvorak, Antonin              Senfoni No.9

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü