Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Seher Yeli Doğumunun 100. Yılında Âşık Kul Ahmet - İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    Seher Yeli Doğumunun 100. Yılında Âşık Kul Ahmet - İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    • Konser.

    Seher Yeli Doğumunun 100. Yılında Âşık Kul Ahmet - İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    Şef:
    Uğur Kaya

    Solistler:
    Mehmet Kartalkanat (Kul Ahmet’in Oğlu)
    Emirhan Kartal
    Neşe Demir
    Çiğdem Elmas
    Cemal Kaya
    Elif Buse Doğan
    Hamdiye Efeoğlu
    Halil Altıngöz
    Zülfü Demirtaş

    "Seher yeli nazlı yâre
    Bildir beni bildir beni
    Düşmüşüm elden ayaktan
    Kaldır beni kaldır beni"

    20.Yüzyılımızın son dönem âşıklarından Kul Ahmet ozanlık geleneğinin en önemli temsilcilerindendir. Dünyada sanayileşmenin gelişmesi ile 1960 yıllarında ülkemizde de köyden kente göç başlamıştı. Âşık Kul Ahmet, bu ortamda yetişen kentli bir âşıktı. Bu nedenle kentsel ve sosyal olayları konu edinen şiirler yazdı, türküler söyledi. Âşık Veysel Şatıroğlu ve Âşık Mahsuni Şerifle birlikte ülkemizde ve yurt dışında konserler vermiştir. Ayrıca Barış Manço ile yurt dışında konser turnelerinde bulundu. Barış Manço, Kul Ahmet’ten etkilenerek KUL AHMET’İN CEKETİ adlı besteyi yapmıştır. Kul Ahmet’in anılacağı konserde Kul Ahmet türkülerine yer verilecektir.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir. 
    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Atatürk Kültür Merkezi  tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu