Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Şehnazbûselik - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Şehnazbûselik - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    • Konser

    Şehnazbûselik - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Şef:

    Mehmet Hulusi Yücebıyık

    Solistler: 

    Aybige Demir Okan - Anıl Yurttaş

    Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, AKM Nisan konserinin ilk bölümünde, Şehnazbûselik klasik takımıyla müzikseverlerin huzuruna çıkıyor. Konserin solistleri Aybige Demir Okan ile Anıl Yurttaş, Türk musikisinin neoklasik dönemine ait eserlerle sahne alacaklar. Mehmet Hulusi Yücebıyık’ın yönetimindeki koro, konserin son bölümünde Karcığar makamından şarkılar ve köçekçeler seslendirecek.

    Konserimizin 1. bölümünde Bestesi Nalizade Ali Dede'ye , ağır ve yürük semaileri Zekai Dede efendiye ait Şehnazbuselik takım ve yine aynı makamdan şarkılar koro tarafından  seslendirilecek.

    Konserin 2. bölümünde ise önce solistlerimiz Anıl Yurttaş ve Aybige Demir Okan'dan Acemaşiran ve Hicaz  makamında şarkılar dinleyeceğiz. Devamında koronun seslendireceği  Karcığar şarkılar ve köçekçelerle konserimiz nihayete erecek.

    Klasik Türk Müziği sevenler karcığar köçekçelerin içinde Bekir Ünlüataer'den bir gazel de dinleyebilecekler.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir. 
    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Atatürk Kültür Merkezi  tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu