Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Sezon Sonu Konseri ''Muhayyer'' - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Sezon Sonu Konseri ''Muhayyer'' - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    • Konser

    Sezon Sonu Konseri ''Muhayyer'' - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Şef: Mehmet Güntekin
    Solistler:
    Atakan Akdaş
    Şükrü Özoğuz (Keman) - Murat Bağdatlı (Ud)

    Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu 48'inci sezonunun son konserinde müzikseverlere "Muhayyer" ile veda edecek. Konserin klasik bölümü, konsere adını veren Muhayyer makamından seçilmiş eserlerden oluşuyor. Bir taksimle bölünen ilk kısımda önce bir klasik takım, ardından makamın seçkin şarkıları seslendirilecek. Verilecek aranın ardından sololar bölümünde önce iki saz sanatçısı Şükrü Özoğuz (keman) ve Murat Bağdatlı (ud) sahne alacak ve saz müziği repertuvarının iki özel örneğini seslendirecekler. Solist Atakan Akdaş ise neoklasik dönemden seçtiği dört eserle sahne alacak. Konser, koronun seslendireceği Hisarbuselik makamından eserlerle sona erecek.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    * Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı topluluk, koro ve orkestraların AKM'de gerçekleştireceği etkinliklerde de engelli izleyicilerimiz engelli kartlarını AKM gişeye ibraz ederek ücretsiz koltuk temin edebilirler. Koltuklar kapasite ile sınırlıdır.

    İade ve Değişiklik

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir. 
    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Atatürk Kültür Merkezi  tarafından iptali gerçekleştirilen etkinliklerimizde, gişeden alınan biletler için iade başvuru süresi iptal edilen tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre içerisinde izleyicilerimizin AKM gişeye iade talebinde bulunmaları gerekmektedir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu