Gelin Canlar Bir Olalım

Gelin Canlar Bir Olalım

60 dakika
  • Türk Müziği

Gelin Canlar Bir Olalım

Karaman’da Yunus Emre, Sulucakarahöyük’de Hacı Bektaş-ı Velî, Konya’da Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî ilk akla gelenler olsa da, Bilecik’te Şeyh Edebâlî, İnegöl’de Geyikli Baba, Manisa’da Pir Ahmed Şemseddîn-i Marmaravî, Ankara’da Hacı Bayrâm-ı Velî, Malatya’da Pir Niyâzî-i Mısrî, Edirne’de Pir Hasan Sezâî-i Gülşenî, Kars’ta Ebu’l Hasan-ı Harakānî, Sivas’ta Pir Sultan Abdal, Pir Şemseddin-i Sivâsî, İznik’te Eşrefoğlu Rûmî, Bursa’da İsmâil Hakkı Bursevî, Emir Sultan, Antalya Elmalı’da Ümmî Sinan, Erzincan’da Pir Ahmed Erzincânî, Siirt Tillo’da İbrahim Hakkı Erzurûmî, Amasya’da Şeyh Nigârî, Niğde’de Ahmed Kuddûsî, İstanbul’da Sinan Ümmî, Seyyid Seyfullah, Pir Aziz Mahmud Hüdâî, Pir Muhammed Nûreddin Cerrâhî gibi daha yüzlerce belki de binlerce velî bu irfân deryasının pınarları olmuşlardır. Konser bu irfân deryasının çeşmelerinden bazılarının, çoğu âşinâ olan söz ve melodilerinden oluşuyor. 

Tarihi Türk Müziği Topluluğu

Ahmet Özhan, Solist
İhsan Özer, Sanat Yönetmeni

Sanat Yönetmeni: M. İhsan Özer

AKM ETKİNLİK NOTLARI

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Benzer Etkinlikler

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü