Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Türkiye-İtalya Dostluk Konseri “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una”

    Türkiye-İtalya Dostluk Konseri “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una”

    Doğanbey Mahallesi، Talatpaşa Blv No:38, 06050 Altındağ/Ankara 1 Aralık 2023 Cuma
    • Konser

    Türkiye-İtalya Dostluk Konseri “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una”

    Türkiye – İtalya Friendship Concert "In Honour of the 100th Anniversary Of the Republic of Türkiye"
     

     İTALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE

    With the Collaboration of the Embassy of İtaly

    ŞEF:             Andrea Solinas                            

    SOLİSLER:   Simge Büyükedes “soprano”

                        Asude Karayavuz “mezzo sop

                        Luciano Ganci “tenor”

                        Riccardo Zanellato “bas”

    KORO: ANKAR A DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU

                ANKARA STATE POLYPHONIC CHOIR

    KORO ŞEFİ: Burak Onur Erdem Koro şefi “choirmaster”

     

    PROGRAM                                  

    Giuseppe Verdi     “Requiem”


    PROGRAM NOTLARI
    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 1 Aralık'ta İtalyan besteci Giuseppe Verdi'nin görkemli eseri Requiem'i "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Onuruna" "Türkiye-İtalya Dostluk Konseri" çerçevesinde seslendirecek. 19. yüzyıl İtalyan operası ekolünden gelen en ünlü İtalyan besteci olan Verdi, tüm dünyada eserleri en çok sahnelenen opera bestecilerinden biri ve İtalyan milliyetçiliğinin en önemli isimlerindendir. İtalya Büyükelçiliği işbirliğiyle İtalyan şef Andrea Solinas yönetiminde gerşekleşecek konserde, Requiem'i Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde İtalya'dan konuk solist sanatçılar Luciano Ganci(tenor) ve Riccardo Zanellato(bas), Devlet Opera ve Balesi'nin dünya çapındaki solist sanatçıları Simge Büyükedes(soprano) ve Asude Karayavuz(mezzo-soprano) ile Koro Şefi Burak Onur Erdem yönetiminde çalışan Devlet Çoksesli Korosu seslendirecek. Verdi'nin ünlü İtalyan şair ve edebiyatçı Alessandro Manzoni'nin 1873'teki ölümünün ardından ona ithafen dört solist, koro ve orkestra için bestelediği Requiem, adeta bir opera eseri ağırlığındadır; mahşer gününü, ölülerin dirilip Tanrı katında hesap vermesini, üzüntü, acı ve umudu içeren dini yapıt olan Requiem'ler arasında en etkileyici olanlardan biri kabul edilir. Solistler, koro ve orkestra partilerinin işlenişi bakımından geleneksel romantik bir operanın tüm unsurlarını taşıyan Verdi'nin Requiem'i, CSO Ada Ankara Ana Salon'un büyüleyici akustiğinde seslendirilecek.

    PROGRAM                                  

    Giuseppe Verdi                              “Requiem”

    Guiseppe Verdi (1813-1901)

    Messa de Requiem

    Bu konserde İtalyan ekolünün en ünlü bestecisi Guiseppe Verdi’nin 7 ana bölümden oluşan ‘’Messa de Requiem’’ adlı eseri seslendirilecek.

    Verdi’nin Messa de Requiem’i ilk kez besteci Gioachino Rossini’nin ölümünün ardından Rossini’nin anısına bestelenmeye başlandı. Verdi, bu Requiem için İtalya’nın en iyi bestecilerinden oluşan bir ekip kurdu. Eserin son bölümü olan Libera me dışındaki tüm bölümler diğer bestecilerin de katkılarıyla oluşturuldu. Son bölüm ise Verdi tarafından kaleme alındı. Eserin prömiyeri Rossini’nin ilk ölüm yıldönümü 13 Kasım 1869’da olacaktı, ancak performanstan dokuz gün önce ekip, projeyi terk etti. Verdi, yine de Libera me’ nin üzerinde çalışmaya devam etti. 1873 yılında Verdi’nin hayranı olduğu yazar Alessandro Manzoni’nin vefatının ardından Manzoni için kendi başına bir Requiem kaleme almaya karar verdi. i. Eser; ilk kez Manzoni’nin birinci ölüm yıl dönümü tarihi 22 Mayıs 1874’de, Milano’daki San Marco kilisesinde seslendirildi.
     

    Dinleyicilerimizin Dikkatine;

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2023-2024 Konser Sezonu’nda sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşamaktadır.
    Sezonumuzun sağlıklı ve verimli geçmesi için konserlerimizde uygulanacak bazı kurallar; Konser saatinde kapılar kapanacak ve konser başladıktan sonra içeriye izleyici alınmayacaktır.
    Konser başladığında, acil durumlar dışında, salona giriş ve çıkış yapılmamasını rica ederiz.
    Işıklar söndüğü an izleyicilerin yer numaralarını gözetmeksizin en yakın boş koltuğa oturmaları konserin sağlıklı akışı için çok önemlidir. Dinleyicilerin belirtilen oturma düzenine uymaları zorunludur. Konser süresince yer değişikliği yapılmaması gerekmektedir.
    Konsere geç kalan dinleyicilerimiz, görevli personelimizin yönlendirmesi ile ancak konserin ikinci yarısında salona alınabileceklerdir. Arasız olan konserlerde geç kalan izleyicilerin salona alınamaması da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenlerle dinleyicilerimizin konser başlamadan en geç 10 dakika önce salondaki yerlerini almalarını önemle rica ederiz.
    Konser süresince cep telefonlarının kapatılmasını veya uçuş moduna alınmasını, flaşlı veya flaşsız fotoğraf çekilmemesini, ses ve görüntü kaydı alınmamasını önemle rica ederiz.
    Konserlerimizde arşiv amaçlı profesyonel ses ve görüntü kaydı yapılmaktadır. Eserlerin bölüm aralarında alkışlanması, teknik ekibi zora soktuğu gibi solist şef ve orkestra sanatçılarının motivasyonu üzerinde de olumsuz bir etki yaratmaktadır. Bu nedenle değerli alkışlarınızı eser sonuna saklamanızı önemle rica ediyoruz.
    Yedi yaş altı çocukların konsere getirilmemesi, konserin ses ve görüntü kayıtlarının kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır. Dinleyicilerimizden bu konuya hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz.
    Konser Salonuna yiyecek ve içecek ile girilmesi yasaktır.
    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu gerekli gördüğü durumlarda program içeriğinde ve konser tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
    Orkestramızın 2023-2024 Konser Sezonu’nda gerçekleştireceği konserleri ve duyuruları www.cso.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu
     

    To the Attention of Our Listeners;

    The Presidential Symphony Orchestra is delighted to be with you in the 2023-2024 Concert Season.
    The rules to be applied to our concerts for a quality and productive season;
    The doors will be closed during the concert and no audience will be allowed into the hall after the concert has started.
    When the concert starts, we kindly ask you not to enter or leave the hall, except for emergencies.
    It is crucial for the regular flow of the concert that the audience have the nearest empty seat regardless of their seat numbers when the lights turn off. It is necessary for the audience to comply with the specified seating arrangement. No place changes are required during the concert.
    Audiences who are late for the concert will only be able to enter the hall in the second half of the concert, with the guidance of our staff. It may also be the case that the audiences who are late at the concerts are not allowed into the hall. Therefore, we kindly ask our listeners to have their seats in the hall at least 10 minutes before the concert starts.
    During the concert, we kindly request that mobile phones be turned off or put in flight mode, no photos are taken with or without flash, no audio and video recordings are made.
    Professional audio and video recordings are made for archival purposes at our concerts.
    Applauding the pieces between the sections not only puts the technical team in trouble, but also creates a negative effect on the motivation of the soloist, conductor and orchestra artists.
    On this account, we kindly ask you to keep your valuable applause until the end of the piece. In terms of the quality of the audio and video recordings of the concert, not to bring the children under the age of seven to the hall is crucial. We kindly ask our listeners to pay attention to this issue.
    It is forbidden to enter the concert hall with food and drink.
    The Board of Directors of the Presidential Symphony Orchestra has the right to change the program content and concert dates when it deems necessary. You can follow the concerts and announcements of our orchestra in 2023-2024 Concert Season at www.cso.gov.tr

    With kind regards,
    The Board of Directors of the Presidential Symphony Orchestra

     

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Türkiye-İtalya Dostluk Konseri “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una” Biletleri ve Fiyatları

    AnkaraTürkiye-İtalya Dostluk Konseri “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una” Ankara Biletleri

    AdresCSO ADA ANKARA Ana Salon
    Son 2 Bilet Koltuklar Tükenmeden BİLETİNİ AL
    70,00 TL 'den başlayan fiyatlarla