Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Yansımalar

    • Konser

    Yansımalar

    Aziz Şenol Filiz Ney

    Birol Yayla Gitar – Tanbur

    Cem Tuncer Gitar

    Erdal Akyol Kontrbas

    Ediz Hafızoğlu Vurmalı Çalgılar

    Aziz Şenol Filiz ve Birol Yayla’nın  90’lı  yılların başlarında yayımlanan ilk albümleri  ile müzik yolculuğuna başlayan YANSIMALAR , göz açıp kapayıncaya kadar akıp giden çeyrek asırlığı aşan   müzik serüveninin açılan her yeni sayfasındaki ,  paylaşımın , duygunun, dostlukların ortaya çıkardığı müzikal zenginliği ifade ettikleri  konserinde dinleyicileriyle buluşuyor.

    Kendi müziklerini enstrumantal olarak ortaya koymaya karar verdikleri süreçte, Türk müzik piyasasında bir yolun da başlangıcı oldu YANSIMALAR.. İlk albümleri yayınlandığında -o zaman kaset satan- müzik mağazaları kendinden başka örneği olmadığı için“YANSIMALAR” albümünü hangi reyona koyacaklarına karar veremiyordu.  ”YANSIMALAR”ın konumlandırmasına  dair bu kararsızlık nedeni ile albüm mağazaların bazılarında Türk Sanat Müziği bölümünde yer alırken  bir diğerinde pop müziği bölümünde hatta bazen de oyun havalarının arasıda yer alıyordu. Geçen 30 yılda YANSIMALAR ile birlikte pek çok yeni topluluk kendi müziklerini oluşturmaya başlayınca başlı başına geniş ve görkemli bir reyon oluştu müzik raflarında.

    İşte o günlerden bugüne uzanan YANSIMALAR, otuz yıldır devam eden konserleri, TV programları, albümleri, belgesel, film ve Tiyatro müzikleriyle modern hayatın kemikleşen karmaşasını duyumsamaya muhtaç kalınan sadelik ve dinginliği, notalardan duygulara yansıtmaya devam ediyor.
    Geleneksel müziğimize derin bağlarını, kendilerine özgü müzik anlayışlarıyla harmanlayan topluluk,  “Yansımalar”, “Bab-ı Esrar” ,”Serzeniş”, “Vuslat” , “Pervane” , ve son yayımladıkları “Mektup”  albümleriyle nitelikli ve geniş bir dinleyici kitlesi oluşturmuştur.
    YANSIMALAR  konserinde klasikleşmiş parçalarının yanı sıra, bu konser için özel düzenlenmiş repertuarıyla dinleyicilerini otuz yıllık içsel bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

    1.KATEGORİ : A BLOK

    2.KATEGORİ :B BLOK

    3.KATEGORİ : E-F-D BLOK

    4.KATEGORİ : H-K-C-J-G BLOK

    • Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur.

    • Konser salonlarına yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü