Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Zeybek Havaları Ankara Konseri

    • Konser

    Zeybek Havaları Ankara Konseri

    “Zeybek Havaları” 30. Yıl Ankara Konseri  

    Ali Fuat Aydın ve Cenk Güray’ın “30 yıllık” müzikal birliktelikleri kapsamında gerçekleştirdikleri “Zeybek Havaları” konser dizisi başlıyor. Aslı Kurt Aydın’ın da dâhil olacağı bu konser, Anadolu’nun önemli manevi örgütlenmelerinden olan “zeybeklik” geleneğini ve bu geleneğin müzikal yansımalarını keşfetmek ve hatırlamak isteyenler için tutarlı bir “bellek” olanağı sunmaktadır. “Zeybek Havaları” Ankara konseri 20 Kasım Cumartesi 21:00’da Nefes’te (Mitatpaşa Caddesi Üstgeçit Yanı No:25/A Kızılay) gerçekleşecek.

    Albümler:

    Bir (2011)-Talip Özkan’ın anısına, Felmay Music, Torino, İtalya. (https://open.spotify.com/album/3UTZSDiLV4SnzBzAzFpvqC)

    Öte (2018)-Tanburi Cemil Bey’in anısına, Felmay Music, Torino, İtalya. (https://open.spotify.com/album/1cyoEDDfzYNmDlw2dhattw)

    " “Şüphesiz ki bu kayıt, bağlama ve Ege’deki Türk ve Yunan müzik kültürleri için bir dönüm noktasını işaret etmektedir”Chris Potts-Folk Roots Dergisi
    “Duyduğunuz kayıt karmaşık ritmik ve müzikal kalıpların, iki müzisyen tarafından zarif ve son derece profesyonel bir şekilde icrası ile oluşmuş. Müzisyenler hem solo hem de ikili icralarında muhteşem bir atmosfer yaratarak yüksek kalitelerini gösteriyorlar.” Eelco Schilder-Folkworld
    “Martıların izinde davetkâr bir tını/ses yelpazesi” Blog Foolk Magazine

     

    Ali Fuat Aydın – Bağlama
    Aslı Kurt Aydın – Ses
    Cenk Güray – Divan Sazı

    İlay Çelik – Ses

    Mustafa Göçer – Vurmalı Çalgılar

    Celal Sezer – Ses

    Tonguç Akkuş – Gitar, Ses

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü