Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Aşık Veysel Sahne Kantatı - İzmir DOB

    Konak, Milli Kütüphane Cd. 37-39, 35250 Konak/İzmir 06 Nisan Perşembe - 08 Nisan 2023 Cumartesi
    • Sahne Kantatı

    Aşık Veysel Sahne Kantatı - İzmir DOB

    Sahne Kantatı / 1 Perde

    Libretto: Murat Göksu

    Orkestra ve Koro Şefi: Orhan Öner Özcan

    Sahneye Koyan: Can El

    Dekor Tasarımı: Tayfun Çebi

    Kostüm Tasarımı: Sevcan Yenihayat Horozgil

    Koreograf: Şebnem Şenel

    Işık Tasarımı: Serkan Şentürk

    Video Projeksiyon: Ahmet Şeren

    Veysel: Sabri Çapanoğlu / Teyfik Rodos

    Kasım: Murat Direk / Serkan Taylan

    Gülizar: Ebru Kaptan / Evrim Keskin

    Esma: Şeniz Çimen / Elif Şehir

    Şirin Ana: Aylin Odabaşı

    Rehber: Nejad Beğde

    Çocuk Veysel: Kaan Uludemir

    Başkemancı: Tolga Kulak

    İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu

    Murat Göksu'nun özgün metinleri ve librettosu ve Aşık Veysel'in bazı şiirlerinin söz teması olarak kullanılması üzerine besteci-şef Orhan Öner ÖZCAN tarafından bestelenmiş bu eser, akademik kaynakların yanı sıra Şatıroğlu Ailesi'nden Aşık Veysel'in öz torunu Sn. Gündüz Şatıroğlu'nun da verdiği değerli bilgiler ışığında gerçeklere dayanarak yaratılmış, sanatsal ögelerin kronolojik bir yapıda işlenerek çağdaş bir anlayışla ele alınmaya çalışılmış bir sahne kantatıdır. Genellikle türkü formunda yaratılmış melodiler, besteciye göre çağdaş bir anlayış aranarak oluşturulmaya çalışılmış orkestra eşlikleri ile bir araya getirilmek istenmiştir. Bestecinin "Yunus Emre Kantatı" adlı çalışmasında da bağlama sesini Batı Müziği enstrümanlarında arayarak klavsen çalgısında yakaladığı yapıya bu eserde de rastlamaktayız. Dörtlü aralıkların pesten tize kırılmış akorlarla çalınmasıyla elde edilen sonoriteye kimi zaman yaylı çalgılar da aynı şekilde çalınan pizzicato seslerle eşlik etmektedir. Anadolu âşıklık ve ozan geleneğinde çoğunlukla kopuz ve bağlama gibi telli enstrümanların kullanılıyor olması besteciyi enstrümantasyon açısından nefesli saz kullanmamaya yöneltmiştir.

     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İzmir - Elhamra Sahnesi

    • İllere göre etkinliklerin satışa çıkma tarih ve saatleri; İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya, Samsun: İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satışa sunulmaktadır.
    • Ankara İnternet gişemizde, aylık opera ve bale programının belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satışa sunulmaktadır. Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayına özel olarak tüm etkinlikler gişe ve internette 30 gün öncesinde satışa sunulmuştur.
    • Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte başlar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
    • Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü gerektiğinde temsil düzeninde ve programda değişiklik yapabilir.
    • Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum kararı doğrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açığa Alma" işlemi artık gerçekleşmeyecektir.
    • ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BiLETLERiM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
    • 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
    • Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarında çalışan personel ve çocukları ile emekliler ve öğrenciler temsillerimizde gişeden kimlik ibraz etmek şartıyla indirim uygulanan yerlerden %40 indirim uygulanabilir.

    • Toplu bilet taleplerinde asgari koltuk sayısı Genel Müdürlük ve bağlı Müdürlüklerce belirlenir ve 50 kişiden fazla olan taleplerde %30 indirim uygulanabilir.

    • Gaziler, şehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yaşını doldurmuş, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında 2022 sayılı Kanun" kapsamındaki kişiler gişeden yer numarası almak kaydı ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunarız.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Aşık Veysel Sahne Kantatı - İzmir DOB Biletleri ve Fiyatları

    İzmirAşık Veysel Sahne Kantatı - İzmir DOB İzmir Biletleri

    AdresElhamra Sahnesi
    65,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    AdresElhamra Sahnesi
    65,00 TL'den başlayan fiyatlarla